BMW musí vyřešit problém s přehříváním F1
Tomáš Richtr
04.04. 2005
Tomáš Richtr
04.04. 2005
I za maximálního chlazení musel Williams krotit otáčky.
BMW slíbilo, že vyřeší problém s přehříváním motorů. Na to doplatili nejvíce Nick Heidfeld, jehož motor po Malajsii startoval i v Bahrajnu, kde nevydržel, ale i Mark Webber, který byl nucen využít méně otáček, než motor BMW v útrobách Williamsu nabízí.
"I při maximální chladicí konfiguraci jsme museli limitovat otáčky," přiznal Mario Theissen, šéf BMW Motorsport. "To našim jezdcům znemožnilo útočit, nebo, v případě Marka Webbera, patřičně bránit svou pozici.
Srpnová Grand Prix Turecka by nám mohla nabídnout podobné podmínky, musíme vylepšit tok vzduchu chladícího motor."
Související články
-
Martins jako kanadská rezerva
22.05. 2026 -
Takhle měla sezona začít
09.05. 2026 -
Dokáže se Williams probojovat zpátky?
19.04. 2026 -
Na úvod byl nejrychlejší Norris
12.02. 2026 -
FW48 se konečně dostal na trať
06.02. 2026 -
Williams propásne první kolo testů
24.01. 2026 -
Williams těží z rivality jezdců
17.12. 2025 -
Williams pozměnil jméno i logo
04.11. 2025

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
