Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Chudák Gasly přišel o startovní pozici

Chudák Gasly přišel o startovní pozici

Sportovní komisaři ho uznali vinným z blokování soupeře

Pierre Gasly byl potrestán za zdržení Romaina Grosjeana ve druhé části kvalifikace, což je nejspíš jediný důvod, proč jeden z jezdců Haasu nepostoupil do finálové části. Gasly se tam dostal a obsadil páté místo, zatímco Grosjeanův týmový kolega Kevin Magnussen šesté. Grosjeanovi už účast v Q3 nikdo nevrátí, ale mladší z Francouzů se posouvá z pátého místa na osmé a také obdržel jeden trestný bod. Grosjean bude startovat ze třinácté pozice.

"Všichni na mě s***u!" křičel Grosjean nervózně do vysílačky hned po tom, co mu pomalý Gasly na úzké monacké trati nenechal prostor a nechal si ho za sebou i v poslední šikaně.

"Jezdec vozu číslo 8 (Grosjean) musel tvrdě brzdit, aby se vyhnul kolizi s vozem číslo 10 (Gasly), který jel evidentně pomalé přípravné kolo a zůstal přitom v závodní stopě," píše se ve zprávě od sportovních komisařů.

"Chudák chlapec, nic mu neřekli," prozradil Grosjean o jezdci Red Bullu. "Pro mě to bude mít dalekosáhlé následky, jelikož jsem se nedostal do Q3 a skončil na třináctém místě. Red Bull to p****l, Pierre za to nemůže."