Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Hamilton dojížděl do cíle na ničem

Hamilton dojížděl do cíle na ničem

V šikaně uviděl Verstappena na poslední chvíli

Jak to jen dokázal? Lewis Hamilton vyhrál ve voze, obutém do něčeho, čemu se v cíli dalo říci pneumatiky jen s velkou nadsázkou. Byla to ukázka mistrovského ovládání monopostu.

Obhájce titulu si je toho také patřičně vědom. „Vím, že tam někde nahoře Niki smekl svoji červenou čapku,“ prohlásil se skromností sobě vlastní. „Byl to můj snad nejtěžší závod. Bojoval jsem v jeho stylu. Neuvěřitelně mě ovlivnil. Chtěl jsem, aby byl na mě hrdý. Strašně moc nám schází.

V průběhu bitvy s Verstappenem neustále naříkal nad stavem gum a nevěřil, že to vyjde. V padoku už tvrdil trochu něco jiného: „Nikdy bych nezajel do boxů. Před pár lety jsem také vedl a prohrál právě z tohoto důvodu. To jsem nemínil připustit. Jel jsem dál prakticky na ničem. Určitě jste si všimli, jak jsem byl nedotáčivý. Auto se nedalo již téměř řídit.

Verstappen nakonec recept na Hamiltonovu zarputilou obranu nenašel

Napětí gradovalo pár kol před koncem, kdy v Nouvelle Chicane vsadil Verstappen vše na jednu kartu. „Měl jsem šanci, ale nastoupil jsem příliš pozdě. Zkoušel jsem to, dokud to šlo. Nepovedlo se. Naštěstí jsme mohli oba dva normálně pokračovat,“ svěřil se Nizozemec, který už vlivem okolností nebojoval o vítězství, ale „jen“ o čest.

Těsné to bylo,“ vybavil si Hamilton. „Bohudík jsem si ho v posledním momentě všiml. Jeho přední křídlo bylo na úrovni mého zadního kola, tím to ale pro něj skončilo. Pak jsme se dostali do lehkého kontaktu.

Dodejme ještě, že vyšetřování incidentu uzavřeli sportovní komisaři bez toho, že by vyřkli jakýkoliv trest.

Komentáře ke článku