Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

Goodyear se hodlá vrátit do Le Mansu

Goodyear se hodlá vrátit do Le Mansu

Nevylučuje ani angažování v jiných disciplínách

Společnost Goodyear oznámila, že znovu vstoupí do špičkového motorsportu. Vyvine novou řadu pneumatik pro použití ve vytrvalostním mistrovství světa WEC. Znamená to zároveň návrat značky do čtyřiadvacetihodinovky v Le Mansu. Až dosud v ní triumfovala čtrnáctkrát.

Goodyear chystá gumy pro prototypy do Le Mansu již více než rok ve svých inovačních centrech v německém Hanau a lucemburském Colmar-Bergu. Vznikají společně s nejnovějšími pneumatikami Eagle F1 SuperSport, určenými pro vysokovýkonné vozy, pohybující se v běžném provozu. Technologické procesy proto budou optimalizovány tak, aby byly přínosem pro oba výrobky. Premiérové nasazení plánujeme v srpnu tohoto roku při úvodním podniku sezony 2019/20 WEC v Silverstone,“ uvedl ředitel oddělení motoristického sportu Goodyearu Ben Crawley. „Motorismus stále patří k nejpopulárnějším sportovním odvětvím v globálním měřítku. Je nedílnou součástí velkého příběhu Goodyearu.“ 

Goodyear se v srpnu vrátí do světa vytrvalostních závodů

Crawley současně prohlásil, že aktivita pneumatikářského gigantu by se měla postupně rozšířit i do dalších disciplín. O formuli 1, v níž Goodyear vyhrál 368 velkých cen, zatím řeč nebyla.

Komentáře ke článku