Novinky

  • 31.03.2020 Neutral Skupina kolem Lawrencea Strolla vloží do Aston Martinu dalších 600 milionů eur

  • 30.03.2020 Bad Kanada prodloužila drastická omezení pro vstup do země do konce června

  • 30.03.2020 Good Tým Mercedes oznámil, že do čtyř dnů dodá první dýchací přístroje do britských nemocnic

Facebook Instagram

Bottas už ví, kde za Hamiltonem zaostává

Bottas už ví, kde za Hamiltonem zaostává

Brit má navrch v pomalých zatáčkách nebo při brzdění

Valtteri Bottas byl v počáteční fázi sezony svému týmovému kolegovi Lewisi Hamiltonovi vyrovnaným soupeřem, když se mu podařilo z prvních čtyř velkých cen vytěžit hned dva triumfy. Od té doby již ale většinou tahal za delší konec úřadující šampion a jeho náskok v čele průběžného pořadí činí po devíti odjetých závodech 31 bodů.

Fin ovšem pro Motorsport.com před startem britského víkendu uvedl, že se mu společně s inženýry podařilo identifikovat záležitosti, v nichž se mu vede ve srovnání s Britem hůře. Podle vítěze pěti velkých cen se jedná o pomalé zatáčky, brzdění a o nájezdy do zatáček. Další Hamiltonovu výhodu pak spatřuje rovněž v jím používaném nastavení.

Na mnoha okruzích bylo tak trochu trendem, že byl Lewis docela silný v pomalých zatáčkách, na brzdách a také v nájezdech do zatáček. Stejně tak jeho jezdecký styl funguje s jiným nastavením, které je v závodě občas lepší pro pneumatiky. Tudíž na tom stále pracujeme, zlepšujeme se ve všem, ale někdy to závisí také na trati,“ říká rodák z Nastoly.

 

Valtteri Bottas ví, kde ho tlačí bota

 

Bottas ale zároveň upozorňuje, že konstatování slabin a skutečné zlepšení představují dvě zcela odlišné věci, přičemž druhá část tohoto procesu je tou nejtěžší: „Máme data z loňské kvalifikace a závodu (na Silverstone – pozn. red.) a je docela jasné, kde se musím letos zlepšit, chci-li bojovat o vítězství. S informacemi, které jsou aktuálně dostupné, je přesné určení těchto věcí dosažitelné a snadné. Skutečně nejtěžší částí je ovšem učinit tak v autě.

Finský závodník v loňském roce zažil sezonu bez jediného prvenství, avšak Velká cena Velké Británie byla jedním ze závodů, kdy byl k jeho dosažení velmi blízko. Pět kol před cílem jej ovšem o vedení připravil pozdější vítěz Sebastian Vettel a pilot Mercedesu se navíc později propadl až na 4. příčku.

Komentáře ke článku