Novinky

  • 12.11.2019 Neutral Toro Rosso nemění sestavu pro příští rok: Pierre Gasly a Daniil Kvjat

  • 12.11.2019 Neutral Alexander Albon byl potvrzen jako jezdec Red Bull Racingu pro rok 2020

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

Facebook Instagram

Seidl definitivně vypíná matrix

Seidl definitivně vypíná matrix

McLaren má opět klasickou pyramidovou strukturu

Nový management McLarenu již prakticky kompletně eliminoval matricovou strukturu (matrix) vedení týmu, kterou vizionářsky zavedl bývalý majitel Ron Dennis a rozvinul někdejší generální ředitel Martin Whitmarsh. Matrice jako alternativa k pyramidě nízkého, středního a vysokého managementu s šéfem týmu sedícím na vrcholu se neosvědčila. Do jejího bourání se pustil nejprve Zak Brown. Nyní týmu šéfuje Andreas Seidl, jenž upřednostňuje jednoduchost a přehlednost.

"S mým manažerským týmem a především s Jamesem Keyem, technickým ředitelem, který má jasnou představu o svém vývojovém kolektivu, dáváme dohromady kompletní obrázek," říká Seidl. "Nicméně, od prvního dne jsem měl jasnou představu o způsobu organizace. Vývoj vozu, výroba, závodní tým. Jinak řečeno, klasická struktura pro motorsport.

Takto jsem vždy pracoval, protože je to jednoduché a snadno pochopitelné pro každého člena týmu. Žádná matrice. V současné situaci se musíme soustředit na základní věci. Jistěže, nemůžete vyhrát šampionát, dokud nemáte každý detail správně, jenže právě teď je naší prioritou vytvoření týmu a infrastruktury, se kterou budeme konkurenceschopní."

Seidl také očekává, že se mu Brown, ředitel týmu, nebude míchat do jeho věcí: "Vypadá to tak, že budu mít volné ruce a zároveň i potřebnou podporu. Totéž chci dát svému týmu. S mikromanagementem moc nekamarádím, dávám lidem hodně volnosti."

Komentáře ke článku