Novinky

  • 07.12.2019 Good Polák Robert Kubica, vítěz jedné velké ceny, slaví 35. narozeniny

  • 06.12.2019 Neutral Renault opouští po dvaceti letech technický ředitel Nick Chester

  • 06.12.2019 Good Mistr světa F1 z roku 1982 Keke Rosberg slaví 71. narozeniny

Facebook Instagram

Fryho příchod k Williamsu není na pořadu dne

Fryho příchod k Williamsu není na pořadu dne

Williamsová: Napřed uděláme analýzu

Před časem jsme informovali o odchodu Pata Fryho z McLarenu. Současně jsme zmínili eventualitu, že by po něm mohl sáhnout Williams.

Tradiční britská stáj postrádá momentálně technického ředitele poté, co ji definitivně opustil Paddy Lowe. Podle zastupující šéfky Claire Williamsové jde však v případě Fryho o čiré spekulace.

Je jasné, že situaci je třeba nějak vyřešit. Proto nyní analyzujeme strukturu technického oddělení a pak se rozhodneme, co bude pro nás nejlepší,“ nechala se slyšet. „Pokud dojdeme ke zjištění, že potřebujeme nového technického ředitele, tak se po nějakém poohlédneme. Vše je ale postupný proces. Jde o to, najít absolutně správné osoby a neučinit žádné zbrklé rozhodnutí.

Williams toho času funguje bez technického ředitele

Na doplňující dotazy novinářů, zda oním ideálním člověkem by byl právě Fry, odmítla odpovědět. Místo toho vychválila současný triumvirát, který se ujal práce po Lowem. Ten tvoří šéfaerodynamik Doug McKiernan, šéftechnik Dave Robson a hlavní konstruktér Adam Carter.

Není také jasné, kdy by mohl být případně Fry Williamsu k dispozici. Jeho smlouva s McLarenem stále běží a toho času se nachází na placené dovolené. „Nemohu vám bohužel sdělit nic konkrétního. Ale vzhledem k roli, kterou Pat v týmu hrál, si musíme chránit naše duševní vlastnictví,“ uvedl principál McLarenu Andreas Seidl.

Komentáře ke článku