Novinky

  • 03.06.2020 Neutral Lando Norris údajně tento týden absolvoval soukromý test s monopostem formule 3

  • 02.06.2020 Bad Před padesáti lety zahynul na okruhu v Goodwoodu Bruce McLaren

  • 02.06.2020 Good Kalendář letošních evropských závodů F1 byl oficiálně potvrzen

Facebook Instagram

Aldo Costa zamířil k Dallarě

Aldo Costa zamířil k Dallarě

Haasu prý nepomůže

Bývalý klíčový člověk týmů Ferrari a Mercedes Aldo Costa se definitivně rozchází s druhým jmenovaným a míří do společnosti Dallara, která vyrábí šasi pro tým Haas F1. Costa v posledních měsících pracoval pro Mercedes pouze jako odborný poradce a nyní je jasné, že to byla příprava na přechod do italské společnosti. To je prý nakonec pro něj nejdůležitější, jelikož se z Anglie může vrátit ke své rodině.

"Moje rodina žije v Itálii, takže to pro nás bylo těžké období," řekl Costa o letech strávených v Brackley. "Takže teď jsem přijal nabídku, která mi umožní dále profesně růst a zároveň pracovat nedaleko domova."

Costa bude technickým ředitelem Dallary, ale přímo na voze pro Haas by pracovat neměl. Šéf týmu Haas Günther Steiner dokonce tvrdí, že to není možné, protože to vylučuje konkurenční doložka jeho smlouvy s Mercedesem. Byť právě toto by mohlo být vyřešeno tím, že Costa už delší dobu nebyl zaměstnancem Mercedesu.

"Myslím, že kdyby byl dostupný, tak by mě o tom určitě informovali," uvedl Steiner. "Mercedes by ho nejspíš nepustil, kdyby hrozilo, že bude pracovat pro jiný tým F1. A Aldo je velmi férový člověk. Něco takového by nikdy neudělal a my bychom to po něm nikdy nechtěli."

Komentáře ke článku