Novinky

  • 05.06.2020 Neutral Podle Rosse Brawna existují seriózní zájemci o koupi týmu Williams

  • 05.06.2020 Bad Šampionát W-Series pro ženy-závodnice byl pro rok 2020 kompletně zrušen

  • 04.06.2020 Neutral Mercedes hodlá příští úterý a středu testovat v Silverstone s vozy z roku 2018

Facebook Instagram

Lópeze konec u Dragonu zklamal

Lópeze konec u Dragonu zklamal

Angažování dvou nováčků nerozumí

V nadcházejícím ročníku formule E již nebudeme vídat Josého Maríu Lópeze. Stáj Dragon se totiž pro sezonu 2019/2020 rozhodla vsadit na zbrusu nový jezdecký tandem ve složení Brendon Hartley a Nico Müller a pro Argentince tak po nepříliš vydařeném ročníku 2018/2019, v němž získal pouhé tři body, již nezbylo místo.

Ačkoliv uznává, že se mu minulá sezona nevydařila, je rozhodnutím svého nyní již bývalého zaměstnavatele zklamán a nerozumí angažování pilotů, kteří v této elektrické sérii disponují nulovými závodními zkušenostmi.

"Abych řekl pravdu, rozhodnutím Dragonu vsadit na dva nezkušené závodníky jsem zklamán. Sice to pro mě nebyl zrovna dobrý rok, ale když jsem byl ve formě, dokázal jsem svého týmového kolegu (Maximilian Günther, od nové sezony jezdec BMW-Andretti) rychlostně převyšovat. Tak to je. Dal jsem ale vše do toho, abych mohl zůstat, a jsem spokojen s tím, co dělám nyní," uvedl López, který hájí barvy Toyoty ve WEC.

Lópezovi se v uplynulé sezoně podařilo získat pouhé tři body.

Čtyřnásobnému šampionovi WTCC se nelíbil ani způsob, jakým se s ním tým Jaye Penskeho rozloučil. Původně mu totiž bylo řečeno, že hlavním důvodem konce spolupráce jsou právě jeho závazky ve vytrvalostním šampionátu. Později se ale ukázalo, že je vše trochu jinak.

"Zpočátku to spousta lidí v týmu takto prezentovala. Jaguar ale vzal Calada a Dragon Brendona, jehož program je naprosto stejný jako ten můj. Rozumím tomu, že jsem měl špatnou sezonu, ale nemám rád, když mi říkají něco, co není pravda. Byl bych radši, kdyby mi zkrátka řekli, že jsem měl špatný rok. To by bylo fér. Namísto toho jsem od nich slyšel, že situaci zkomplikovaly termínové kolize s WEC. To ale nakonec problém nepředstavovalo," postěžoval si.

I přes konec ve formuli E by ale Lópezův další závodní program neměl spočívat pouze v účasti ve WEC. Šestatřicetiletého závodníka totiž láká také americká vytrvalostní série WeatherTech SportsCar Championship.

Komentáře ke článku