Novinky

  • 20.01.2020 Neutral Sean Bratches končí jako marketingový ředitel F1

  • 20.01.2020 Neutral Valtteri Bottas obsadil deváté místo ve finské Arctic Lapland Rally

  • 19.01.2020 Good Exmistr světa Jenson Button z Velké Británie slaví 40. narozeniny

Facebook Instagram

Verstappen přišel o pole position

Verstappen přišel o pole position

Do čela startu se postaví Leclerc

Kdepak, škrtnutí času to nespravilo. Očekávání Maxe Verstappena, že ze šlamastyky v závěru kvalifikace vyvázne hodně lacino, se nenaplnilo.

Sportovní komisaři, byť s časovou prodlevou, přistoupili k prozkoumání Nizozemcova počínání po nehodě Valtteriho Bottase. Došli k jasnému závěru. Verstappen pod žlutými vlajkami nezpomalil, zaznamenal svůj nejlepší sektorový čas i výkon na jedno kolo. Přitom jel jako úplně poslední a například před ním se nacházející Sebastian Vettel na vzniklou situaci zareagoval bez jakýchkoliv problémů. 

Nejlepší výchozí pozici do velké ceny bude mít Charles Leclerc

Po vyhodnocení všech obrazových, zvukových a telemetrických důkazů byl proto pilot Red Bullu uznán vinným z porušení článku 2.4.5.1. b sportovního řádu. Přitížilo mu i nepříliš moudré vyjádření na tiskové konferenci, kde sám doznal, že o neutralizaci v daném úseku neměl ani tušení. Za trest se posune na roštu velké ceny o tři místa vzad. Nádavkem inkasoval dva trestné body.

Je to pokaždé frustrující, když se vám něco takového přihodí,“ okomentoval penalizaci Verstappen. „Ferrari budou v závodě hodně rychlá. Klíčovou roli sehrají pneumatiky. Máme ale dobré auto, takže očekávám těsný boj.

Na pole position se posunul Charles Leclerc, vedle něj dotvoří maranellský dvojblok Vettel.

Komentáře ke článku