Novinky

  • 08.11.2019 Good V areálu PVA Expo Praha v Letňanech dnes začíná výstava závodní techniky Racing Expo

  • 06.11.2019 Neutral V Brixworthu probíhají oslavy zisku obou titulů Mercedesu ve F1

  • 04.11.2019 Neutral Alfa Romeo potvrdila, že Antonio Giovinazzi za ni bude závodit ve F1 i v roce 2020

Facebook Instagram

Verstappen přišel o pole position

Verstappen přišel o pole position

Do čela startu se postaví Leclerc

Kdepak, škrtnutí času to nespravilo. Očekávání Maxe Verstappena, že ze šlamastyky v závěru kvalifikace vyvázne hodně lacino, se nenaplnilo.

Sportovní komisaři, byť s časovou prodlevou, přistoupili k prozkoumání Nizozemcova počínání po nehodě Valtteriho Bottase. Došli k jasnému závěru. Verstappen pod žlutými vlajkami nezpomalil, zaznamenal svůj nejlepší sektorový čas i výkon na jedno kolo. Přitom jel jako úplně poslední a například před ním se nacházející Sebastian Vettel na vzniklou situaci zareagoval bez jakýchkoliv problémů. 

Nejlepší výchozí pozici do velké ceny bude mít Charles Leclerc

Po vyhodnocení všech obrazových, zvukových a telemetrických důkazů byl proto pilot Red Bullu uznán vinným z porušení článku 2.4.5.1. b sportovního řádu. Přitížilo mu i nepříliš moudré vyjádření na tiskové konferenci, kde sám doznal, že o neutralizaci v daném úseku neměl ani tušení. Za trest se posune na roštu velké ceny o tři místa vzad. Nádavkem inkasoval dva trestné body.

Je to pokaždé frustrující, když se vám něco takového přihodí,“ okomentoval penalizaci Verstappen. „Ferrari budou v závodě hodně rychlá. Klíčovou roli sehrají pneumatiky. Máme ale dobré auto, takže očekávám těsný boj.

Na pole position se posunul Charles Leclerc, vedle něj dotvoří maranellský dvojblok Vettel.

Komentáře ke článku