FIA požaduje vyloučení týmu BAR ze šampionátu! F1
Zdenda Balcar
04.05. 2005
Zdenda Balcar
04.05. 2005
A navíc udělení mimořádně vysoké pokuty.
Mezinárodní automobilová federace FIA po dnešním slyšení uvedla, že požaduje vyloučení týmu BAR z celého šampionátu a udělení mimořádně vysoké pokuty.
V oficiálním komuniké vydaném dnes dopoledne stojí: "Mezinárodní automobilová federace tímto žádá příslušnou komisi, aby vyloučila tým Lucky Strike BAR Honda z letošního ročníku Mistrovství světa a dále požaduje udělení pokuty v minimální výši 1.000.000 euro."
Celá kauza týmu BAR vznikla po GP San Marina, kdy vůz Jensona Buttona po kontrolním zvážení nesplnit váhový limit 600 kg.
Související články
-
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
