Ecclestone: Týmy nebudou požádány o třetí auta F1
Tomáš Richtr
04.05. 2005
Tomáš Richtr
04.05. 2005
Pokud bude BAR vyloučen z šampionátu.
Pokud by byl BAR vykázán z formule 1 v důsledku prokázání podvodu, ostatní týmy nebudou požádány, aby nasadily třetí vozy poté, co by počet aut na startovním roštu klesl na osmnáct.
"Budeme se s tím muset vyrovnat, nelze hned nasadit třetí auto do závodu," řekl Bernie Ecclestone. "Kdybychom to věděli na začátku sezóny, bylo by to o něčem jiném."
Podle tajné dohody přední týmy musí vyrovnat deficit, pokud počet vozů na startovním roštu klesne pod dvacet.
Sám Ecclestone na základě informací, které jsou dostupné, je toho názoru, že BAR podváděl. Verdikt se očekává zítra odpoledne.
Související články
-
Pirelli bude upřednostňovat měkčí směsi
25.06. 2026 -
Lawson prozradil detail svého odchodu
25.06. 2026 -
Ferrari s novým motorem i palivem
25.06. 2026 -
Raději ADUO než závaží
24.06. 2026 -
McLaren ztratil klíčovou výhodu
23.06. 2026 -
Audi jezdilo s vylepšeným motorem
23.06. 2026 -
Ferrari není dostatečně červené
22.06. 2026 -
Z posledního místa na první. Lundgaard vítězí
22.06. 2026

Colapinto kvůli penalizaci klesl z osmého na desáté místo
Sky prodloužila smlouvu s F1 o 5 let za miliardu liber
