Novinky

  • 27.02.2020 Good Nejrychlejším mužem 5. dne testů F1 zůstal Sebastian Vettel (Ferrari)

  • 27.02.2020 Good Sebastian Vettel (Ferrari) drží po dopoledni nejlepší čas v 5. den testů F1

  • 26.02.2020 Good Robert Kubica (Alfa Romeo) zůstal nejrychlejším jezdcem 4. dne testů F1

Facebook Instagram

Bottasovi pomohla výměna inženýrů

Bottasovi pomohla výměna inženýrů

Druhá část garáže se teď opičí po mistrech

Lewis Hamilton i loni předčil týmového kolegu, ale méně výrazně než v roce 2018. Po prvních čtyřech závodech měli dokonce absolutně shodné skóre, dvě první a dvě druhá místa. Vypadalo to, že Valtteri Bottas bude jeho jediným vážným konkurentem v boji o mistrovský titul. Musel zabrat a až série čtyř vítězství v dalších čtyřech závodech mu vytvořila bodový náskok a vrátila život v týmu do zaběhlých kolejí. Za klíčovou zpětně považuje ztrátu sekundárního inženýra. Ricciardo Musconi před sezonou přešel na opačnou stranu garáže Mercedesu a stal se Bottasovým hlavním závodním inženýrem.

"Rozhodně mi to nepomohlo," řekl Hamilton o interním přestupu. "Tvrdě pracujete, abyste si se svými inženýry vytvořili dobrý vztah, budujete důvěru. S Bonem (Peterem Bonningtonem, jeho hlavním inženýrem) a dalšími inženýry jsme vytvořili skutečně velmi dobrý tým. Ricky je mimořádně talentovaný inženýr, takže přirozeně hledal cestu k postupu a příležitost se naskytla na opačné straně garáže. Asi jsem mu pomáhal víc, než si uvědomoval, jenže totéž platilo i opačně.

Když pak člověk přejde k druhému vozu, tak může jednoduše říci: Poslouchej Valtteri, s Lewisem jsme tohle dělali takto a to takhle. Jeho tým teď pracuje velmi podobně jako můj. Opět jsem musel vymyslet, jak dělat věci trochu jinak a trochu lépe. A čím blíže jste ke sto procentům, tím hůře se tyhle věci vymýšlejí.

V prvních závodech sezony zpravidla nebývám bezchybný, protože zkouším, co všechno se s vozem dá udělat. Najednou se začalo mluvit o Bottasovi 2.0 a po čtyřech závodech jsme na tom byli stejně, každý měl dvě vítězství. Samozřejmě jsem pak myslel i na tyto věci, vždyť jsem také jenom člověk."

Po první velké ceně se do čela šampionátu dostal Bottas a Hamiltona čekal boj

Komentáře ke článku