Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Roy Nissany pokračuje jako oficiální testovací jezdec Williamsu

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

Facebook Instagram

Chladné počasí zhatilo úvod testů

Chladné počasí zhatilo úvod testů

IndyCar, Spring Training – 1. den

Jen pár odvážlivců vyrazilo v úterý na trať Circuit of the Americas, kde IndyCar pořádá dvoudenní oficiální test. Na vině bylo nepříznivé počasí. Ani tak nevadil déšť, který se na okruh snesl, problémem byly hlavně nízké teploty.

Podle dodavatele pneumatik, společnosti Firestone, musí k tomu, aby bezpečně fungovaly, činit součet teplot ovzduší a dráhy 100 °F, tedy zhruba 38 °C. To se ale za celý den nestalo. Teploty se pohybovaly okolo 10 °C.

Dopoledne tak jen sedmička jezdců odjela celkem 10 kol. V padoku je přitom připraveno 25 monopostů a ještě o dva piloty více. Sébastien Bourdais a Dalton Kellett se mají dělit o vůz týmu A.J. Foyta, Sérgio Sette Camara a Felipe Nasr pak o monopost Carlinu.

Během krátkého odpoledního programu na dráhu vyjelo více jezdců. Jen čtyři ale dokončili dvě po sobě jdoucí měřená kola. Zach Veach dostal na mokré studené dráze hodiny, ale vyvázl bez kolize. Když se teploty stále držely okolo 10 °C, IndyCar test ukončila.

Piloti tak dostanou šanci ve středu. Ráno by se ještě měl objevit déšť, poté se má ale v Texasu vyjasnit a okolo 16. hodiny by teploty měly vystoupat k 17 °C.

Komentáře ke článku