Novinky

  • 11.04.2021 Good Ve druhém závodě formule E v Římě zvítězil Stoffel Vandoorne (Mercedes)

  • 10.04.2021 Good Jean-Éric Vergne (DS Techeetah) vyhrál první závod formule E v Římě

  • 08.04.2021 Neutral Brit Mark Blundell, účastník 61 velké ceny, slaví 55. narozeniny

Facebook Instagram

FIA a Ferrari si podaly ruku

FIA a Ferrari si podaly ruku

A možná odstartovaly velkou aféru

FIA ukončila zkoumání legality pohonných jednotek Ferrari a dosáhla shody s týmem. Praví se v krátkém komuniké, které federace v pátek zveřejnila.

Jde o reakci na neustálé dohady o tom, že motory z Maranella neodpovídají technickým předpisům. Nikdo sice nevznesl oficiální protest, ale Max Verstappen kupříkladu po Velké ceně USA zcela otevřeně mluvil o podvodu.

Skutečně bylo nápadné, že jakmile se podezření o pokoutním spalování oleje ve válcích objevilo, jakoby agregáty Ferrari ztratily na síle. Nasvědčovaly by tomu i výsledky právě skončených testů v Barceloně. 

Mattia Binotto vždy tvrdil, že Ferrari se ničeho špatného nedopustilo. Foto: Ferrari

Na čem konkrétně se FIA a Scuderia dohodly, oznámeno nebylo. Pouze je známo, že jsou pro přijetí řady opatření, která by měla zlepšit kontrolu motorů v nadcházející sezoně. Aby se neřeklo, přibyla i obvyklá fráze o společném zájmu na dalším snižování emisí a výzkumu alternativních paliv.

Právě nejasné znění dokumentu může být časovanou bombou. Mezi řádky se dá totiž vyčíst, že to s motory Ferrari loni v úplném pořádku nebylo. Okamžitě se zjevují spekulace, že Ferrari ustoupilo v určitých sporných bodech ohledně nových pravidel výměnou za odložení krajně nepříjemného případu k ledu. Rudí byli za zavřenými dveřmi uznáni vinnými, leč nepotrestáni. Otázkou je, co na to konkurence.

Komentáře ke článku