Novinky

  • 06.04.2020 Good Virtuální VC Vietnamu vyhrál Charles Leclerc

  • 04.04.2020 Neutral Nedělní virtuální VC Vietnamu se zúčastní i exmistr světa F1 Jenson Button

  • 03.04.2020 Neutral Řady účastníků nedělní virtuální VC Vietnamu rozšířil Antonio Giovinazzi (Alfa Romeo)

Facebook Instagram

Týmy formule E pracují v nouzovém režimu

Týmy formule E pracují v nouzovém režimu

Kdo může, zůstává doma

Život ve formuli E se zastavil. Na rozdíl od F1 stihl sice elektrický šampionát odjet pět závodů, potom však i jeho postihla vlna rušení. Už teď je jisté, že tato sezona zůstane torzem. Po uplynutí dvouměsíční nucené přestávky se mají ještě odjet ePrix v Berlíně, New Yorku a Londýně, ale i jejich konání je značně nejisté.

Případný výpadek klání v německém hlavním městě by byl zvláště bolestivý pro tovární týmy Porsche a Mercedesu, u nichž jde o domácí, tudíž navýsost prestižní podnik. Jenže člověk míní a koronavirus mění. 

Porsche v dosavadní části sezony spoléhalo hlavně na výkony Andreho Lotterera. Foto: FIA Formula E

Na základě doporučení úřadů jsme přešli, kde to bylo možné, do režimu home office. Provoz ve Weissachu (sídlo Porsche Motorsport) byl omezen na minimum,“ uvedl pro podcast Inside E projektový manažer Porsche Motorsport Pascal Zurlinden.

Současně zhodnotil dosavadní počínání ambiciózního nováčka: „Dali jsme si za cíl dosáhnout alespoň jednoho pódiového umístění. Nečekaně jsme to splnili už při prvním startu, když Andre (Lotterer) dojel druhý. Dalším vrcholem bylo jeho pole position v Mexiku. Dokázali jsme, že Porsche 99X Electric je konkurenceschopné auto.

V průběžné klasifikaci patří Lottererovi dvanáctá příčka, jeho kolega Neel Jani se zatím bodů nedočkal.

Zdroj: Porsche Motorsport

Komentáře ke článku