Novinky

  • 18.09.2020 Neutral Pole position pro 24 h Le Mans získala posádka Kobajaši / Conway / López v Toyotě

  • 17.09.2020 Neutral Kamuj Kobajaši (Toyota) byl nejrychlejší v první kvalifikaci na 24 h Le Mans

  • 17.09.2020 Neutral Na VC Turecka bylo dosud prodáno 40 000 vstupenek

Facebook Instagram

Druholigové virtuální premiéře kraloval Arthur Leclerc

Druholigové virtuální premiéře kraloval Arthur Leclerc

Monačan vyhrál, co se dalo

V neděli si své premiérové představení na scéně elektronického sportu odbyly šampionáty FIA F2 a FIA F3. Na programu byla totiž první ze čtveřice klání virtuálního seriálu určeného právě pro tyto dvě série. Jezdci se utkali v loňském vydání oficiální hry formule 1 s monoposty F2. Závodilo se na okruhu v bahrajnském Sáchiru.

Ve startovní listině tohoto podniku jsme mohli naleznout jak současné piloty F2 a F3, tak i ty bývalé. Zvláštní případ představoval Arthur Leclerc. Bratr pilota Ferrari ve formuli 1 Charlese Leclerca totiž jako jediný nespadal pod žádnou ze zmíněných kategorií.

I přesto to byl ale právě on, kdo si bahrajnské klání podmanil. První důvod k radosti mohl mít jezdec stáje Prema, za níž letos pojede v sérii Formula Regional European Championship, již po jednokolové kvalifikaci. Zde si totiž vyjel první příčku pro start hlavního závodu.

A ani během této bitvy jej rychlost neopustila. S výjimkou šestého kola, kdy se kvůli absolvování povinné zastávky v boxech na konci předchozího okruhu propadl v pořadí, strávil celý 16 kol dlouhý závod v čele a dojel si pro vítězství. Druhou pozici obsadil Oliver Rowland s vozem DAMS a na pódium se vešel i třetí Liam Lawson, jedoucí za Campos.

Do následující pětikolové sprintové bitvy Leclerc vyrážel po otočení nejlepší osmičky z prvního závodu až jako osmý. Již po úvodním okruhu se ale dokázal propracovat na čtvrtou příčku. Ve třetím kole pak využil jezdecké chyby Calluma Ilotta k průniku na třetí místo a v nájezdu do posledního kola se stal jeho další obětí Louis Delétraz.

Ve zbytku závěrečného okruhu pak dotíral na vedoucího Normana Nata. Ve voze stáje Carlin jedoucí Francouz jej sice dokázal za svými zády udržet a projel cílem jako první, následně mu ale byla ke konečnému času přičtena dvousekundová penalizace. Byl to tak znovu Leclerc, kdo mohl slavit. Nato se propadl ve výsledkové listině na třetí místo. Stříbro si odnesl již zmíněný Delétraz z týmu Charouz Racing System.

„Takový výsledek jsem samozřejmě vůbec nečekal. Nejprve se mi skvěle vydařilo kvalifikační kolo a i během (hlavního) závodu jsem měl opravdu dobré tempo. A právě to se podle mého názoru postaralo o rozdíl. Pomohla mi rovněž skutečnost, že jsem kroužil po trati osamocen, protože jestliže bojujete a bráníte pozici, hodně opotřebováváte pneumatiky. Myslím si, že o rozdíl se dnes postarala konzistence. Byl jsem schopen soustředit se sám na sebe a zajíždět co nejlepší možné časy. Díky tomu jsem měl šanci skončit před ostatními,“ uvedl suverén bahrajnského podniku Leclerc po jeho skončení.

Včera tomu nebylo poprvé, kdy v Bahrajnu ovládl závod F2 Leclerc ve voze stáje Prema. V reálném závodění se něco takového přihodilo již v roce 2017. Tehdy ale za volantem seděl Arthurův bratr Charles. Foto: Prema

Další měření sil na virtuální scéně čeká piloty již během příštího víkendu. Tentokrát si zazávodí ve španělské Barceloně.


Zdroj: FORMULE.cz

 

Komentáře ke článku