Novinky

  • 09.07.2020 Neutral Sebastian Vettel potvrdil, že vyjednával o angažmá s Renaultem

  • 09.07.2020 Neutral Závod v Mugellu 13. září se má jet jako VC Toskánska F1

  • 09.07.2020 Neutral Honda oznámila, že v obou vozech Red Bullu není potřeba měnit motor

Facebook Instagram

Red Bull Ring už drží v ruce vládní souhlas

Red Bull Ring už drží v ruce vládní souhlas

Diváci ale zůstanou před jeho branami

O tři dny dříve, než se předpokládalo, vydala rakouská úřední místa stanovisko ke konání závodů F1 na Red Bull Ringu. Popudem k tomu zřejmě byl předchozí únik informací, spojený s mylným tvrzením, že na okruh se dostane 500 diváků. K ničemu takovému bohužel nedojde.

Jinak se ale oběma podnikům, plánovaným na 5. a 12. července, dostalo posvěcení. „Předložený koncept splňuje požadavky, přijaté k zamezení šíření koronaviru,“ uvedl ministr zdravotnictví alpské republiky Rudolf Anschober. „Předpokládá dodržování přísných hygienických nařízení, pravidelné testování a zdravotní prohlídky členů týmů a dalších účastníků. Zároveň obsahuje přesný postup v případě prokázání nákazy.“ 

Podle názoru mnoha zasvěcených, nebýt Helmuta Marka, letos by se na Red Bull Ringu nejelo. Foto: Red Bull

Anschober vysoko ocenil práci všech, kteří se na zpracování projektu podíleli. Podle médií se jednalo především o konzultanta Red Bullu pro motorsport Helmuta Marka, ministra sportu Wernera Koglera a štýrského zemského radu pro sport Christophera Drexlera. Proslýchá se nicméně, že původně předložený návrh byl ministerstvem zdravotnictví shledán nedostatečným a musel být vícekrát přepracován a doplněn.

Zdroj: FORMULE.cz

Komentáře ke článku