Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Vettel si počínal jako začátečník

Vettel si počínal jako začátečník

Experti na něm nenechali nitku suchou

Sebastian Vettel se nachází ve značně nepohodlné pozici. Po nedělním výbuchu na Red Bull Ringu se na něj snáší kritika ze všech stran.

Je pravdou, že auto, ve kterém seděl, mělo k dokonalosti hodně daleko. Stejně tak je ovšem nezvratným faktem, že se slabým motorem a nevyladěným podvozkem si Charles Leclerc dojel pro stříbro. Byť především díky nestandardnímu vývoji závodu.

Exmistr světa je napadán především za manévr ve 31. kole, kdy se po kontaktu s Carlosem Sainzem ocitl v hodinách. „Šlo o elementární případ špatného vyhodnocení situace, což se mu ostatně nepřihodilo poprvé,“ konstatoval komentátor RTL Nico Rosberg, jinak též šampion z roku 2016. „Nedokáži si to vysvětlit. Zarážející je už jeho přístup. V cíli prohlásil, že Ferrari může být příště nanejvýš šesté nebo sedmé.“ Nelze se skutečně ubránit dojmu, že Vettel chvílemi vypadal skoro až apaticky. 

Zlí jazykové tvrdí, že Seb bude klečet za trest až do příštího závodního víkendu. Foto: Ferrari

Byla to skutečně trapná minela,“ přisadil si Jenson Button, pracující pro britskou televizi Sky. „Naději vidím v tom, že Seb patři k těm lidem, kteří sami na sebe kladou ty největší nároky. Teď musí být pekelně naštvaný. Naštěstí se znovu jede už za týden.

Do třetice Ralf Schumacher, tentokrát pro německou mutaci Sky: „Kdyby to provedl začátečník, budu mít pochopení. Jemu se to nesmí stát. Je tak zkušený a cpe se do díry, která existuje pouze v jeho fantazii. Víceméně tak jen potvrdil, že Scuderia udělala dobře, když s ním neprodloužila smlouvu.

Zdroj: FORMULE.cz