Novinky

  • 19.01.2021 Neutral Roy Nissany pokračuje jako oficiální testovací jezdec Williamsu

  • 19.01.2021 Neutral Monacký autoklub popřel zvěsti o zrušení letošní velké ceny F1 v knížectví

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

Facebook Instagram

Vettel zajel velmi dobré kolo

Vettel zajel velmi dobré kolo

Räikkönen mohl zajet i horší.

O nějaké čtyři setiny sekundy méně a Sebastian Vettel mohl zítra stát na pole position. Z výsledku ale není nešťastný. Jednak zajel velmi dobré kolo, a jednak si uvědomuje, že to už několikrát bylo naopak a setiny sekundy chyběly jezdci Mercedesu.

"Myslím, že to bylo velmi dobré. Kolo v Q3 bylo velmi dobré, jsem s ním velmi spokojený," neskrýval německý závodník uspokojení. "Skončilo to, jak to skončilo. Několikrát jsem já byl ten šťastný, často právě ve srovnání s Valtterim, když jsme zajeli prakticky stejně rychlá kola. Dnes rozhodly čtyři setiny a příběh pokračuje. Samozřejmě mu gratuluji. Řekl, že mohl zajet i lépe. Já jsem se svým kolem opravdu spokojený. Možná poslední zatáčka nebyla ideální. Je to krátká trať a je náročné tu udělat všechno správně, takže celkově jsem velmi spokojený. Vůz byl dobrý. Po včerejšku jsme udělali dobré změny a snad se nám to podaří i před závodem."

To Kimi Räikkönen nemá zdaleka tak dobrý víkend. V každém tréninku byl pomalejší než Vettel i oba mercedesy a nejlepší kola měl srovnatelná spíše s jezdci Red Bullu. V kvalifikaci se to opakovalo, na dvojici Bottas/Vettel ztratil na 4,3 km dlouhém okruhu s deseti zatáčkami více než půl sekundy. Přesto to prý mohlo být horší.

"Když vezmu v úvahu, jak náročný, nebo špatný, to nechám na vás, tento víkend byl, je start ze třetího místa dobrou zprávou," řekl Fin. "Mohlo to být mnohem horší. Vůz by měl být dobře připraven na závod. Dosud to nebylo zrovna jednoduché, ale zítra budeme začínat na poměrně dobré pozici."

Räikkönenovy problémy pravděpodobně způsobila nějaká chyba v nastavení, kvůli které promrhal celý pátek. "Víme, v čem byla chyba, ale nemusíme o tom mluvit. Dnes dopoledne to již bylo lepší a pak jsme už mohli pracovat na nastavení, ale samozřejmě jsme již byli krok za ostatními."

Räikkönenovi uškodil i Jolyon Palmer, který před ním v Q1 náhle zpomalil v poslední zatáčce okruhu a tím ho donutil k použití další sady pneumatik, zatímco Vettel v Q1 použil pouze jednu sadu superměkkých pneumatik.

Komentáře ke článku