Novinky

  • 03.07.2024 Neutral Andy Cowell vystřídal Martina Whitmarshe na místě ředitele Astonu

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

Facebook Instagram

Vettel na návštěvě bez roušky

Vettel na návštěvě bez roušky

Norris chtěl ošálit teploměr

Sobota rozhodně nebyla Vettelovým šťastným dnem. Kromě debaklu v kvalifikaci ho postihla ještě jedna patálie. Zavinil si ji ovšem sám.

Bystré očko zachytilo exmistra světa v padoku v družném rozhovoru s pány Christianem Hornerem a Helmutem Markem od Red Bullu. Dopustil se tak hned dvou prohřešků. Jednak konverzoval bez ochranné roušky (jeho společníci na tom byli stejně), jednak se pohyboval v místech, kde neměl co pohledávat. Týmy totiž musejí dodržovat přísnou izolaci.

Zvláštní delegát FIA, mající na starosti problematiku ochrany před koronavirem, vzápětí zaslal Ferrari a Red Bull Racingu dopis, v němž je znovu vyzval k dodržování stanoveného režimu. Přitom však vyšlo najevo, že tím vyčerpal veškeré svoje možnosti. 

Fotografie, dotvrzující Vettelův prohřešek. Foto: archiv

Kodex chování v období ohrožení nemocí Covid-19 je sice pro všechny zainteresované závazný. Bez projevení souhlasu s jeho obsahem se nikdo nemůže účastnit závodů. Jenže jeho tvůrci pozapomněli na sankce. Takže Vettelovi a Red Bullu nic nehrozí, což je hodně špatný signál vyslaný vůči ostatním.

A jeden následovník se již objevil. Očití svědci tvrdí, že Lando Norris si před kontrolou na vstupu do padoku přikládal na čelo studenou láhev s pitím. Tedy na místo, na němž mu byla vzápětí měřena teplota… Trochu to začíná připomínat Kocourkov.

Zdroj: FORMULE.cz