Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Ferrari mělo obrovskou kliku

Ferrari mělo obrovskou kliku

Podle Vettela jde pořád špatnou cestou

Kdepak, Ferrari není z nejhoršího venku. Moc dobře to chápe i Charles Leclerc, navzdory nečekanému stříbrnému úspěchu.

Takový výsledek nikdo nečekal. Je to příjemné překvapení. Měli jsme samozřejmě kliku. Trest pro Lewise, pár výpadků a tak dále. Jenže to k tomu patří. Upřímně řečeno, rychlost na druhé místo jsem neukázal. Ale nabídnutou šanci jsme dokázali popadnout za pačesy,“ konstatoval se zjevnou úlevou v hlase. „Před námi je spousta práce. Jsme strašně pozadu. Teď je potřeba prokázat mentální sílu a držet pohromadě jako tým.

Sebastian Vettel hrál celou dobu s bídou druhé housle. Foto: Ferrari

Nyní zpověď zoufalce jménem Sebastian Vettel: „Už udržet auto na trati představovalo obrovský problém. Byl to extrémně těžký závod. A navíc nevím, proč. Včera jsme vůz prozkoumali a hledali příčinu, vše se ale jevilo být v pořádku. Dnes se ovšem ukázalo, že pořád jdeme špatnou cestou.

Exmistr světa nenadchnul ani svého šéfa. „Určitě nepodal svůj nejlepší výkon,“ povzdechl si Mattia Binotto. „Myslím, že se nevyrovnal s vyvážením monopostu. Tvrdil, že se ovládá ještě hůře než v pátek. Za těchto podmínek ze sebe jezdec sotva vydá vše. Kolize mu také neslouží ke cti. To však sám dobře ví.

Zdroj: FORMULE.cz