Novinky

  • 19.05.2022 Good Choť Sergia Péreze mu povila třetí dítě, syna Emilia.

  • 13.05.2022 Good Jack Doohan o víkendu otestuje v Kataru vůz stáje Alpine z roku 2021.

  • 13.05.2022 Good Zrušený podnik ve Vancouveru byl v letošním kalendáři formule E nahrazen Marrakéšem.

Facebook Instagram

Albon nechal ubožákovi místo

Albon nechal ubožákovi místo

Pět sekund je moc málo?

Tenhle vůl je úplný ubožák!“ Alex Albon si v závěru Velké ceny Rakouska určitě nedával pozor na jazyk. Adresátem jeho výlevu byl Lewis Hamilton. Měl právě po souboji s ním a také po nadějích na stupně vítězů.

Jsem ještě plný adrenalinu, takže se musím trochu kontrolovat. Mohl bych plácnout nějakou hloupost,“ hlásil po dojezdu, když ho zpovídala britská Sky. „Co se stalo, stalo se. Cítil jsem se v autě do té chvíle skvěle a rostlo mně sebevědomí.

Nechal jsem Hamiltonovi tolik místa, kolik jen šlo,“ přesunul svoji pozornost ke kritickému okamžiku. „Už jsem se dostával opravdu na limit. Věděl jsem, že když mu uvolním prostor, bude jen na něm, jestli se srazíme. Předjížděcí manévr po vnější straně je pokaždé riskantní.“ 

Alex Albon a Max Verstappen si vzájemně vysvětlují, proč vyšli v neděli na Red Bull Ringu naprázdno. Foto: Red Bull

Jako vždy v podobné situaci nemlčel ani Helmut Marko: „Když někdo za něco takového dostane pět sekund a pohorší si jen o pár míst, pak je třeba se zamyslet nad celým systémem.

Obhájce titulu jako viníka vidí i Paul di Resta, pracující jako expert pro Sky. „Albon do toho šel hlava nehlava, jenže už měl nos vpředu. Poskytl Lewisovi místo. Ten si nepočínal zcela odpovědně. Viděl, že Albon je o celá přední kola před ním, vůbec na to však nezareagoval. Penalizaci si zasloužil. Albona to možná stálo vítězství,“ okomentoval celý případ.

Zdroj: FORMULE.cz