Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

Pérez poděkoval Albonovi

Pérez poděkoval Albonovi

Podílel se na jeho vítězství v Ázerbájdžánu.

Nestává se často, že vítěz velké ceny jmenovitě poděkuje testovacímu jezdci za jeho podíl na týmovém výsledku. Ale Sergio Pérez přesně to udělal. Přestože on Alexandra Albona nahradil v závodním kokpitu týmu Red Bull a Albon určitě dělá vše proto, aby ho příští rok získal zpět.

"Tak tvrdě pracuje v simulátoru, s inženýry," řekl Pérez. "Pamatuji si, jak jsem přišel a rozhodně nečekal, že bude ke mně tak otevřený. Nicméně mi vysvětlil všechny problémy, které ve voze tohoto týmu měl, jak vůz funguje. Bylo to od něj milé a já si toho vážím a cením si úsilí, které s týmem vynakládá v simulátoru. Jsme v týmovém sportu a každý jednotlivec může udělat rozdíl."

Možná shodou okolností, možná ne, Albona velmi podobně chválil Christian Horner po vítězství Maxe Verstappena v Monaku.

"Ve čtvrtek jsme nebyli ve formě, hlavně Max nebyl s vozem vůbec spokojen," řekl Christian Horner. "Nicméně makalo se za oponou a také Alexova práce v simulátoru nám pomohla k mnohem lepší sobotní rychlosti."

Chodí Albon do práce opravdu ještě ochotněji, než je u mladého simulátorového jezdce obvyklé? Nebo to může být tak, že Thajec potřebuje zvednout morálku, neboť s jeho návratem na starty velkých cen to zatím moc nadějně nevypadá?

Albon má svůj podíl na rychlosti vozu Red Bullu. Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku