Novinky

  • 29.08.2023 Good Felipe Drugovich pojede za Aston Martin první trénink na VC Itálie

  • 28.07.2023 Bad U týmu Alpine končí ihned po Velké ceně Belgie Szafnauer, Fry i Permane.

  • 23.07.2023 Good Hungaroring má novou smlouvu s F1 do roku 2032

Facebook Instagram

Albona zaskočila nízká přilnavost

Albona zaskočila nízká přilnavost

Podle Hornera musí nehodu hodit za hlavu

Před Alexanderem Albonem jsou tři závody, které rozhodnou o jeho budoucnosti u Red Bullu. Do prvního z trojice závodních víkendů ale nevstoupil v pátek zrovna podle představ. Ve druhém tréninku na Velkou cenu Bahrajnu totiž nepříjemně havaroval v nájezdu na cílovou rovinku.

„Toto zrovna byla jedna z věcí, kterých bych se opravdu měl vyvarovat. Byl jsem trochu překvapen nedostatkem přilnavosti. Při těchto haváriích je to docela ošemetný úhel, takže žádná sranda. Ale všechno dobré. Dostal jsem se z toho, ale v podstatě nedostatečně. Když máte jedno kolo venku a druhé na trati, začne se vám to smýkat. Byla to jedna z těch věcí,“ okomentoval Albon svou nehodu po skončení tréninku. 

Albon přidělal mechanikům práci a sobě starosti. Foto: Red Bull

Šéf Red Bull Racingu Christian Horner se snažil svému svěřenci po karambolu dodat sebevědomí. „Pokud jde o typické znaky a o jeho pocit z vozu, bylo to v Istanbulu a v dosavadním průběhu tohoto víkendu čím dál lepší. Jeho zpětná vazba byla v souladu s tou Maxovou. Je velká škoda, že měl ten incident. Nedostal se k prvnímu kolu na střední směsi pneumatik, takže se ocitl v nevýhodě a tento incident mu nepomohl. Ale doufejme, že sobota bude jiná,“ uvedl.

Z loňského roku má Albon na Bahrajn dobré vzpomínky. Tehdy zde ještě jako pilot Toro Rosso (dnes AlphaTauri) absolvoval svůj teprve druhý závod ve formuli 1. Cílem projel jako devátý a připsal si svůj první bodovaný výsledek v kariéře.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull