Novinky

  • 05.07.2020 Bad Alfa Romeo zaplatí 5000 eur za uvolněné kolo na Räikkönenově voze

  • 05.07.2020 Neutral Valtteri Bottas vyhrál úvodní VC Rakouska před Charlesem Leclerkem a Landem Norrisem

  • 05.07.2020 Neutral Lewis Hamilton byl nakonec na startu VC Rakouska odsunut o tři místa zpět

Facebook Instagram

Formuli E čeká šest závodů v devíti dnech

Formuli E čeká šest závodů v devíti dnech

Zběsilý závěr sezony uvidí Berlín

Letošní rok přinesl v motoristickém sportu mnohá nezvyklá řešení, ale tohle je opravdu silná káva. Formule E se rozhodla dokončit sezonu šesti závody, realizovanými v rozpětí pouhých devíti dnů.

Pochopitelně se odehrají všechny na jednom místě, na berlínském letišti Tempelhof, kde se E-prix pořádala už v minulosti. Aby to pro jezdce nebyla taková nuda, budou použity různé modifikace trati.

Festival proběhne na třech odlišných kurzech. Představuje to novou výzvu a slibuje napínavý závěr seriálu,“ uvedl výkonný šéf formule E Jamie Reigle. 

Formule E se rozhodla přece jen dokončit sezonu. Foto: FIA Formula E

Vypsány jsou termíny 5., 6.. 8., 9., 12. a 13. srpna. Znamená to, že čtyři ze šesti podniků se pojedou uprostřed týdne. Protože do areálu nebudou mít diváci přístup, nevadí to (jinou věcí bude samozřejmě televizní sledovanost). Dohromady se počítá s účastí maximálně tisíce osob z řad členů týmů, činovníků a nutného personálu.

Pokud vše klapne, dočkáme se právoplatného mistra. K udělení titulu je totiž potřeba absolvovat minimálně šest závodů. V aktuálním ročníku se jich uskutečnilo dosud jen pět, poslední už v únoru v Marrákeši.

Zdroj: FIA Formula E

Komentáře ke článku