Novinky

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

  • 20.09.2020 Neutral Tři hodiny před koncem vedou 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 20.09.2020 Neutral Po 16 hodinách jsou nadále v čele 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

Facebook Instagram

Pourchaire zůstává nohama na zemi

Pourchaire zůstává nohama na zemi

Ohledně titulu je opatrný

Théo Pourchaire si včera dojel již pro své druhé prvenství ve F3 v řadě. Šestnáctiletý Francouz se stal prvním pilotem, kterému se letos podařilo zvítězit ve více než v jednom závodě a v průběžném pořadí se posunul již na druhé místo. Na něm ztrácí 19 bodů na vedoucího Oscara Piastriho.

Není tedy divu, že se o něm začíná hovořit jako o jednom z možných kandidátů na zisk titulu. Pilot stáje ART Grand Prix je ale zatím v tomto směru zdrženlivý.

„Hodně se to mění. Mým cílem je vždy vítězství. Po prvním závodním víkendu to ale tak dobré nebylo. Nevydařila se mi kvalifikace a neměl jsem příliš dobré tempo. Po vítězství v rámci Velké ceny Štýrska se ovšem nyní cítím lépe,“ uvedl Pourchaire v sobotu na pozávodní tiskové konferenci. „Tým mi hodně pomáhá. Auto je opravdu dobré. Mám tedy vše potřebné k tomu, abych odváděl nejlepší možnou práci. Nemohu říci, že bych mohl vyhrát šampionát nebo skončit mezi nejlepšími pěti. Uděláme ale, co budeme moci,“ dodal.

Pourchaire se zatím o možném zisku titulu vyjadřuje opatrně. Foto: ART Grand Prix

Do nedělního závodu vyrazí Pourchaire, který loni získal titul v německé ADAC F4, z desáté pozice. Klíčový bude podle jeho názoru start.

„Začínáme z desátého místa, takže to bude trochu obtížnější. Vím, že předjíždění je na této trati téměř nemožné. Potřebujeme tedy dobře odstartovat a uvidíme, co budeme moci udělat. Vůz je ale dobrý a já se pokusím odvést maximum,“ slíbil.

Pokud by se Pourchairemu podařilo vyhrát i dnes, stal by se prvním v historii tohoto šampionátu, kdo během jednoho víkendu dokázal zvítězit v obou závodech. Pokud ale budeme počítat i předchůdce této série, kterým byl v letech 2010-2018 šampionát GP3, jeden případ, kdy jezdec ovládl oba závody, najdeme. Roku 2012 zvítězil v obou kláních na Hungaroringu současný vedoucí muž průběžného pořadí formule E António Félix da Costa.

Zdroj: FORMULE.cz

 

 

 

Komentáře ke článku