Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Pourchaire si v Baku zlomil levou vřetenní kost

Pourchaire si v Baku zlomil levou vřetenní kost

Není si jistý, jestli nastoupí v Silverstone

Třetí podnik letošního ročníku formule 2 v ázerbájdžánském Baku neskončil pro Théa Pourchaireho dobře. Pilot stáje ART Grand Prix totiž hned na začátku nedělního hlavního závodu připletl do incidentu, ve kterém byli kromě něj zapojeni ještě také Dan Ticktum s Marcusem Armstrongem. Krátce po kolizi se sice byl schopen zapojit zpět do závodu, o pár kol později ale přeci jen odstoupil.

Nedokončený závod ale nebylo to jediné, co mohlo Pourchaireho v neděli trápit. Francouz totiž ze zmíněného incidentu nevyvázl bez úhony. Ukázalo se totiž, že utrpěl zlomeninu vřetenní kosti levé ruky.

„Chci vám jenom dát vědět, že jsem v pořádku. Hned potom, co přistálo letadlo, zamířil jsem na specializovanou kliniku v Monaku. Mám zlomenou vřetenní kost levé ruky. Je to vážně bolestivé, ale je to v pořádku. Nyní mám na čtyři týdny ruku v sádře,“ vzkázal Pourchaire přes svůj twitterový účet.

Théo Pourchaire má zlomenou vřetenní kost levé ruky. Foto: ART Grand Prix

 

Pourchaire rovněž dodal, že si není jistý, zda bude schopen nastoupit do nadcházejícího podniku v britském Silverstone, který je na programu o víkendu 16.-18. července: „Udělám všechno pro to, abych byl brzy zpátky. Ještě nevím, jestli pojedu v Silverstone. Budu ale makat a modlit se za to, abych byl připraven.“

Po úvodních třech podnicích letošní sezony se Pourchaire nachází s 55 body na šesté pozici. Na svém kontě už má mimo jiné i jedno prvenství. Pro něj si dojel při hlavním závodě v Monaku a ve věku sedmnácti let se stal nejmladším vítězem v historii formule 2.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: ART Grand Prix