Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Pourchaire pojede za ART

Pourchaire pojede za ART

Chce se hlavně učit

Théa Pourchaireho jsme mohli ve formuli 2 vidět již loni. Francouz nastoupil za stáj HWA Racelab do závěrečných dvou podniků v Bahrajnu, čímž se ve věku sedmnácti let stal nejmladším pilotem tohoto šampionátu v historii. Ve „druhé lize“ bude Pourchaire závodit také letos. Usedne do kokpitu vozu stáje ART Grand Prix. Tento tým pro něj není neznámým prostředím. Ještě před svou premiérou ve F2 s ním totiž loni odjel kompletní sezonu FIA F3, ve které získal titul vicemistra. V prosinci se navíc u ART Grand Prix představil i během posezonních testů formule 2. Pourchaire současně zůstává členem Sauber Academy, která je juniorkou Alfy Romeo.

„Jsem velice šťastný, že budu s ART Grand Prix pokračovat. Tento tým mi dal loni příležitost závodit ve formuli 3 a nyní mě bude k branám do F1 doprovázet ve formuli 2. Můj cíl se pro tento rok nemění, stále mám zálusk na přední příčky. Chtěl bych poděkovat Sauber Academy, ART Grand Prix, sponzorům a rodině. Cítím, že jsem na novou sezonu perfektně připraven. Pravděpodobně letos budu ve formuli 2 nejmladším jezdcem. Chci tedy získat co nejvíce zkušeností a zlepšovat se,“ řekl Pourchaire.

Šéf týmu Sébastien Philippe dodal: „To, kam se Théo posunul od začátku své kariéry v motorsportu, je pozoruhodné. V roce 2019 se stal šampionem (německé – pozn. red.) formule 4 a loni vicemistrem formule 3. Kromě celkového výsledku na nás zapůsobil také tím, jak se výkonnostně posunul výše. Druhá sezona ve formuli 3 by mu už neměla co dát a přesun do formule 2 je tak pro naši spolupráci logickým krokem. Bude to velký skok. Je ale talentovaný, odhodlaný a má touhu učit se. Věřím tedy, že to zvládne.“

Théa Pourchaireho čeká u stáje ART Grand Prix první kompletní sezona ve formuli 2. Foto: ART Grand Prix

Jméno Pourchaireho týmového kolegy zatím nebylo oficiálně potvrzeno. Očekává se ale, že by měl u stáje pokračovat Christian Lundgaard. Dán během loňské sezony formule 2 získal v barvách ART Grand Prix dvě vítězství a v celkovém pořadí šampionátu obsadil sedmou pozici. S francouzskou stájí se navíc objevil také v loňských posezonních testech po boku Pourchaireho.

Zdroj: Motorsport, Formula Scout, úvodní foto: ART Grand Prix

Komentáře ke článku