Novinky

  • 18.01.2021 Neutral Valtteri Bottas obsadil šesté místo ve finské Arctic Rally

  • 17.01.2021 Neutral Davide Brivio byl jmenován závodním ředitelem týmu Alpine ve F1

  • 15.01.2021 Good Celkovým vítězem 43. ročníku Rallye Dakar se stal Stéphane Peterhansel (Mini)

Facebook Instagram

Sezona možná skončí bez závodů na západě USA

Sezona možná skončí bez závodů na západě USA

Indy500 bude s rouškami a čtvrtinou diváků

Další dva oblíbené okruhy zřejmě přijdou o letošní závody IndyCar. Podle webu Racer jsou v ohrožení podniky v Portlandu a na okruhu Laguna Seca, kde se mělo jet v září. Důvodem jsou rostoucí počet případů onemocnění koronavirem a další omezení, která v těchto státech platí.

V Oregonu, kde leží i okruh v Portlandu, platí zákaz veřejných shromáždění s účastí více než 250 osob. IndyCar potřebuje k uspořádání závodního víkendu 600 lidí, a to samozřejmě za předpokladu, že budou uzavřené tribuny pro diváky. V Laguně Sece zase má promotér problém sehnat dobrovolníky, kteří by během závodu plnili roli traťových maršálů.

Tři závody na západním pobřeží jsou tak blízko zrušení. V Portlandu by se mělo jet 13. září, v Laguně Sece pak 19. a 20. září. Tam měla sezona podle původních plánů skončit. IndyCar ale za tento termín přidala dva nové závody – v pořadí třetí klání v Indianapolisu, z toho druhé na silničním okruhu, a přesunutý podnik v St. Petersburgu, původně úvodní v letošní sezoně, který byl na poslední chvíli zrušen.

Roušky jsou a budou v IndyCar povinné pro všechny účastníky. Foto: IndyCar

IndyCar chce podle Raceru udržet v šampionátu nejméně 14 závodů. A půjde zřejmě cestou nejmenšího odporu – přidá druhý závod na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course, kde má závodit 9. srpna, další na oválu Gateway na předměstí St. Louis, kde se představí poslední srpnový víkend, a ještě jeden na trati v Indianapolisu, kam zamíří začátkem října.

Otazník pak visí ještě nad finále sezony na Floridě na konci října, které znamená další opuštění „bezpečné“ oblasti středozápadu Spojených států. Relativně lepší situace v tomto regionu umožnila dokonce vpustit fanoušky na tribuny. Poprvé diváci mohli závod sledovat živě na Road Americe, potom rovněž na oválu Iowa Speedway. IndyCar a Indianapolis Motor Speedway nyní rozhodly, jak to bude s nejslavnějším závodem v severní Americe.

Na tribuny Indianapolis Motor Speedway vpustí 23. srpna, kdy se závod má jet, zhruba čtvrtinu z možného maximálního počtu přihlížejících. IndyCar také zrušila zákaz vysílat závod v místní televizi v okolí Indianapolisu a vyzvala diváky starší 65 let, aby zůstali doma. Povinností bude nosit po celou dobu pobytu na závodišti roušky.

Zdroj: Racer, úvodní foto: IndyCar

Komentáře ke článku