Novinky

  • 20.02.2024 Good Takuma Sato je výkonným poradcem Honda Racing Corporation

  • 13.02.2024 Good FIA má nového technického ředitele monopostů - Jana Monchauxe

  • 12.02.2024 Good Aston Martin představil vůz pro rok 2024.

Facebook Instagram

Sezona možná skončí bez závodů na západě USA

Sezona možná skončí bez závodů na západě USA

Indy500 bude s rouškami a čtvrtinou diváků

Další dva oblíbené okruhy zřejmě přijdou o letošní závody IndyCar. Podle webu Racer jsou v ohrožení podniky v Portlandu a na okruhu Laguna Seca, kde se mělo jet v září. Důvodem jsou rostoucí počet případů onemocnění koronavirem a další omezení, která v těchto státech platí.

V Oregonu, kde leží i okruh v Portlandu, platí zákaz veřejných shromáždění s účastí více než 250 osob. IndyCar potřebuje k uspořádání závodního víkendu 600 lidí, a to samozřejmě za předpokladu, že budou uzavřené tribuny pro diváky. V Laguně Sece zase má promotér problém sehnat dobrovolníky, kteří by během závodu plnili roli traťových maršálů.

Tři závody na západním pobřeží jsou tak blízko zrušení. V Portlandu by se mělo jet 13. září, v Laguně Sece pak 19. a 20. září. Tam měla sezona podle původních plánů skončit. IndyCar ale za tento termín přidala dva nové závody – v pořadí třetí klání v Indianapolisu, z toho druhé na silničním okruhu, a přesunutý podnik v St. Petersburgu, původně úvodní v letošní sezoně, který byl na poslední chvíli zrušen.

Roušky jsou a budou v IndyCar povinné pro všechny účastníky. Foto: IndyCar

IndyCar chce podle Raceru udržet v šampionátu nejméně 14 závodů. A půjde zřejmě cestou nejmenšího odporu – přidá druhý závod na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course, kde má závodit 9. srpna, další na oválu Gateway na předměstí St. Louis, kde se představí poslední srpnový víkend, a ještě jeden na trati v Indianapolisu, kam zamíří začátkem října.

Otazník pak visí ještě nad finále sezony na Floridě na konci října, které znamená další opuštění „bezpečné“ oblasti středozápadu Spojených států. Relativně lepší situace v tomto regionu umožnila dokonce vpustit fanoušky na tribuny. Poprvé diváci mohli závod sledovat živě na Road Americe, potom rovněž na oválu Iowa Speedway. IndyCar a Indianapolis Motor Speedway nyní rozhodly, jak to bude s nejslavnějším závodem v severní Americe.

Na tribuny Indianapolis Motor Speedway vpustí 23. srpna, kdy se závod má jet, zhruba čtvrtinu z možného maximálního počtu přihlížejících. IndyCar také zrušila zákaz vysílat závod v místní televizi v okolí Indianapolisu a vyzvala diváky starší 65 let, aby zůstali doma. Povinností bude nosit po celou dobu pobytu na závodišti roušky.

Zdroj: Racer, úvodní foto: IndyCar