Novinky

  • 22.10.2020 Neutral Romain Grosjean a Kevin Magnussen opustí po této sezoně tým Haas

  • 21.10.2020 Neutral Lance Stroll přiznal, že byl po VC Eifelu pozitivně testován na koronavirus

  • 19.10.2020 Good Vítěz VC Maďarska 2008 Heikki Kovalainen slaví 39. narozeniny

Facebook Instagram

Ferrari teď chybí závodní rychlost

Ferrari teď chybí závodní rychlost

Po pátku musí vůz upravit

Charles Leclerc se sice v obou včerejších trénincích dostal na přední místa tabulky nejrychlejších časů, večer však nebyl vozem nijak nadšený. Důvodem byla jeho nestabilita v delších stintech, pravděpodobně způsobena rychlým opotřebením pneumatik. Ferrari nejspíš ve snaze snížit aerodynamický odpor vozu a zlepšit rychlost na jedno kolo zašlo příliš daleko. Dnes bude muset část této rychlosti obětovat ve prospěch vyššího aerodynamického přítlaku.

"Závodní rychlost dnes nebyla vůbec dobrá," řekl monacký závodník v pátek večer. "Kvalifikační rychlost je vlastně lepší, než jsme očekávali. S tou bychom byli spokojeni. Jenže jsme s úrovní přítlaku zašli příliš do extrému. Zdá se, že v kvalifikaci by to fungovalo, jenže v závodě bychom měli problém. Musíme se ještě podívat na data a rozhodnout se. Máme čas udělat mnoho změn. Zjistíme, kolik bychom mohli obětovat z kvalifikační rychlosti, abychom měli lepší tempo v závodě.

Vůz byl těžce ovladatelný a bylo velmi, velmi obtížné nedopustit se jezdecké chyby. Rozhodně budeme muset udělat změny. Odjet s takovým vozem celý závod by bylo mimořádně náročné."

Ferrari musí spoléhat na data z Leclerkova vozu, jelikož Sebastian Vettel zažil otřesný pátek. V prvním tréninku vůbec nezajel měřené kolo, vyřadilo ho selhání chladiče. V druhém tréninku pro změnu neposlouchal plynový pedál, takže absolvoval pouze 23 kol a v tabulce nejrychlejších dosažených časů je čtyřnásobný šampión třetí od konce.

Dobré umístění v tréninku může klamat. Foto: Ferrari

Zdroj: FORMULE.CZ

Komentáře ke článku