Novinky

  • 18.07.2021 Good Lewis Hamilton (Mercedes) triumfoval ve VC Velké Británie v Silverstone

  • 17.07.2021 Good Premiérové prvenství ve sprintu získal v britské VC Max Verstappen (Red Bull)

  • 17.07.2021 Good Vítězem druhého tréninku na VC Velké Británie se stal Max Verstappen (Red Bull).

Facebook Instagram

Leclerc velmi chtěl, ale nedalo se

Leclerc velmi chtěl, ale nedalo se

Sainzův postup zablokoval Ricciardo.

Sergio Pérez startoval z boxové uličky, Valtteri Bottas se na začátku závodu propadl za Landa Norrise a Max Verstappen s Lewisem Hamiltonem kolidovali, přičemž Nizozemec havaroval a Brit dostal časový trest. Velké zaváhání dvou top týmů mohlo potrestat Ferrari. Chybělo opravdu málo, ale to málo ve voze týmu z Maranella prostě nebylo, tvrdí Charles Leclerc, pro kterého by to bylo teprve třetí vítězství v kariéře.

"Nemohu říct, že se dokážu 100% radovat z druhého místa, ale byl to neuvěřitelný závod. Nedal jsem do toho 100 procent ale 200 procent, opravdu všechno, a přesto to nestačilo k tomu, abych zůstal první ještě o dvě kola déle," řekl po závodě Monačan.

Zatímco na tvrdých pneumatikách Hamilton Leclerka rychle doháněl, když potřeboval vymazat 10vteřinovou ztrátu, na středně tvrdých mu v prvním stintu pohodlně odolával. Kde se vzala taková rychlost ve voze, o kterém se ještě před pár týdny psalo, že "žere" pneumatiky a že může být rychlý pouze v kvalifikacích?

"Po Francii jsme spustili analýzu, abychom zjistili důvod tak rychlého opotřebení předních pneumatik. Nemyslím, že jsme našli odpověď. Tento víkend byl vůz mnohem lepší, ale pravdou je, že pořád neznáme příčinu toho, co se stalo ve Francii."

Rychlost vozu Ferrari SF21 ukazoval i Carlos Sainz, ovšem nepovedlo se mu dostat přes Daniela Ricciarda na trati a v boxech se mechanici dopustili chyby, proto obsadil až šesté místo.

"Byl jsem za ním zaseknutý celý závod. Nejprve na středně tvrdých. Pak jsme měli připravený overcut, avšak pomalá výměna pneumatik nás vrátila za něj. A pak na tvrdých bylo ještě těžší pokusit se o předjížděcí manévr. McLaren má velmi dobrou rychlost na rovinkách. Vůz s takovou akcelerací ze zatáček a maximálkou se předjíždí velice těžko," vysvětlil španělský jezdec.

Leclerc vedl téměř celý závod a ze druhého místa se mu v cíli radovalo těžko. Foto: Ferrari

 

Zdroj: RaceFans, MotorsportWeek, úvodní foto: Ferrari

Komentáře ke článku