Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

V Ohiu se za týden nepojede!

V Ohiu se za týden nepojede!

Promotér hledá pro závod náhradní termín

Koronavirová pandemie má v kalendáři IndyCar další oběť. Tou se staly závody na okruhu Mid-Ohio Sports Car Course, kde se mělo závodit příští víkend. Zhoršující se epidemiologická situace a s ní spojené omezení pro hromadné akce v Ohiu vedly IndyCar a promotéra k rozhodnutí závod odložit.

Změnu termínu potvrdily IndyCar i okruh na svých stránkách. „IndyCar a Mid-Ohio Sports Car Course se dohodly na odložení závodu Honda Indy 200 at Mid-Ohio z 7. až 9. srpna na zářijový či říjnový termín, který bude ještě upřesněn. K tomuto rozhodnutí jsme došli po jednání s místními orgány ochrany veřejného zdraví, a to s ohledem na současnou situaci,“ uvedly obě strany v prohlášení.

IndyCar je zatím odhodlána odjet sezonu s nejméně 14 závody. Minulý týden ale vypadly podniky na okruhu Laguna Seca a v Portlandu. IndyCar už nové závodní víkendy nepřidávala a pouze u těch stávajících v Ohiu, St. Louis a Indianapolisu přidala druhý závod.

 

Ani roušky coby ochranná pomůcka nestačí. Virus se šíří dál a místní samosprávy zpřísňují opatření. Foto: IndyCar

Zrušením závodů na západním pobřeží se ale uvolnilo celé září, kam může být závodní víkend v Ohiu přesunutý. Tedy, pokud se zlepší epidemiologická situace. Jinak by IndyCar musela hledat další náhradní řešení nebo se smířit s tím, že sezona bude kratší.

Nová opatření, která byla v Ohiu zavedena, zapovídala, aby na okruh byli vpuštěni fanoušci. To pro promotéra, společnost Savoree Green Promotions, která už o dva závody letos přišla a další musela přesunout, bylo ekonomicky neschůdné řešení.

Nejbližším závodem v kalendáři je tak 104. ročník závodu 500 mil v Indianapolisu, který je v plánu 23. srpna.

Zdroj: IndyCar, úvodní foto: IndyCar