Novinky

  • 20.09.2020 Good Posádka Buemi - Nakadžima - Hartley (Toyota) vyhrála letošních 24 hodin Le Mans

  • 20.09.2020 Neutral Tři hodiny před koncem vedou 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

  • 20.09.2020 Neutral Po 16 hodinách jsou nadále v čele 24 hodin Le Mans Buemi, Nakadžima a Hartley (Toyota)

Facebook Instagram

Mercedes dopřál Bottasovi zase jen roční smlouvu

Mercedes dopřál Bottasovi zase jen roční smlouvu

Tentokrát ale zřejmě s opcí

Mercedes prodloužil smlouvu s Valtterim Bottasem „minimálně do konce sezony 2021“. Uvádí se to v dnes zveřejněném oficiálním tiskovém prohlášení týmu. Znamená to, že finský pilot získal jistotu opět jen na jediný rok.

Zase takové překvapení to není. O tom, že se obě strany na kontraktu dohodly, si už štěbetali i vrabci na střeše. Bottas dostává takový papír do rukou už od roku 2017, kdy přišel do Mercedesu jako narychlo sehnaná náhrada za končícího šampiona Nika Rosberga. Poprvé se však v označení doby platnosti objevuje slůvko minimálně. Naznačuje to, že trojcípá hvězda získala na případné další Bottasovy služby opci. 

Mercedes tvrdošíjně odmítá poskytnout Bottasovi dlouhodobější jistotu. Foto: Mercedes

Letos vidíme doposud nejsilnějšího Valtteriho,“ uvedl při této příležitosti šéf stáje Toto Wolff. „Ať už jde o jeho výkony na trati, nebo po stránce fyzické a mentální. Společně s Lewisem vytvářejí aktuálně nejlepší jezdecký pár ve formuli 1. Prodloužení smlouvy je prvním krokem k tomu, abychom si ho udrželi i v budoucnosti.

Když jsem se jako dítě zamiloval do závodů, bylo mým snem stát se jednou mistrem světa. V tomto roce usiluji o titul a nyní dostávám příležitost pokusit se o totéž i napřesrok,“ prohlásil Bottas. „Nastal okamžik posunout si laťku ještě o kousek výše.“

Zdroj: Mercedes, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku