Novinky

  • 24.10.2021 Good Jamie Chadwicková se stala v Austinu podruhé šampionkou W Series.

  • 26.09.2021 Neutral Josef Newgarden vyhrál kvalifikaci na závod IndyCar v Long Beach

  • 25.09.2021 Bad První sprint F2 v Soči byl kvůli dešti odložen na neurčito.

Facebook Instagram

Hülkenberg se napřed bál, pak nevěřil svým očím

Hülkenberg se napřed bál, pak nevěřil svým očím

Button mu vysekl velkou poklonu

Vzhledem ke standardnímu obsazení prvních dvou míst se po dnešní kvalifikaci pozornost přesunula na třetího v pořadí. Vyšlo najevo, že Nico Hülkenberg měl v jedné chvíli namále.

Ve druhé části jsem sám sobě zkomplikoval život,“ přiznal Pérezův náhradník. „Vyjel jsem mimo trať a dostal strach, že se poškodil spodek auta. Ve finálové fázi jsem prostě šel na doraz, nasadil jsem všechno, co jsem měl k dispozici. Jsem trošku překvapen, kde jsem se nakonec ocitl. S tím jsem vůbec nepočítal a po pravdě řečeno, nejsem si jist, zda na takovou pozici patřím. Skvěle mně to však spravilo náladu.“ 

Myslel si, že do vozu F1 už nikdy neusedne. Teď ho možná čeká životní závod. Foto: Racing Point

Hülkenberg si uvědomuje, že chybějící zkušenost z minulého týdne se stane zítra velkým hendikepem. „Pořád je pro mě řada s autem spojených věcí neprobádanou krajinou. Udělám, co bude v mých silách,“ slíbil.

Skvělý výkon jezdce Racing Pointu neušel zkušenému zraku experta stanice Sky Jensona Buttona: „Klobouk dolů. Bez pořádné předchozí přípravy a aklimatizace v týmu zajet takové kolo, to dokazuje jeho mimořádnou třídu. A navíc se prosadil proti skutečně tvrdým soupeřům, jakými jsou Max Verstappen nebo Daniel Ricciardo.

Alex Wurz dokonce v rakouské televizi ORF prohlásil, že Hülkenberga zítra očekává na stupních vítězů.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Racing Point