Novinky

  • 24.10.2020 Good Pole position pro VC Portugalska si vyjel Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 24.10.2020 Good I třetí trénink na VC Portugalska vyhrál Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 23.10.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC Portugalska zvítězil Valtteri Bottas (Mercedes)

Facebook Instagram

Verstappen odmítl být starou bábou

Verstappen odmítl být starou bábou

Bylo to vlastně strašně jednoduché

Do historie F1 se zapsala další památná hláška. Pronesl ji včera Max Verstappen, když odpovídal na žádost svého týmu, aby zůstal v klidu za oběma mercedesy a šetřil gumy.

Je to jediná šance, jak na ně vyzrát. Nebude přece trčet za nimi jako stará bába!“ prohlásil a zaútočil. Další vývoj dal pilotovi Red Bullu za pravdu.

Neměl jsem co ztratit,“ vysvětloval vítěz po závodě. „V nejhorším případě bych dojel třetí, v nejlepším vyhrál. A to se právě stalo.“

Verstappen mocně tlačil na Lewise Hamiltona a Valtteriho Bottase, kteří zápasili s rychle odcházejícími středními pneumatikami. Po jejich zastávce si vytvořil takový náskok, že po vlastní výměně obutí se udržel v čele.

 

Zátiší, které je snem každého pilota F1. Foto: Red Bull

 

Zvolili jsme správnou strategii, gumy fungovaly perfektně,“ pochvaloval si. „Když oba mercedesy zajely do boxů, dokázal jsem ještě zvýšit tempo. Vůbec jsem neregistroval úbytek rychlosti, což je opravdu pozoruhodné. Vydržel jsem na trati déle, než jsem předpokládal. To byl klíč k úspěchu.

Na všechno, co zkusili, jsme našli odpověď,“ prohlásil šéf Red Bull Racingu Christian Horner. I na to, když to v jednu chvíli vypadalo, že by se Hamilton už na dost dobitých pneumatikách mohl pokusit dokroužit na vedoucí pozici až do cíle. „Prostě jsem na to znovu dupnul,“ podotkl Verstappen. Nakonec nemusel z auta vyždímat všechno, protože obhájce titulu přece jen zamířil ke svým mechanikům.

Podali jsme dnes fantastický výkon,“ netajil se uspokojením Horner. „Naše rychlost překonala veškerá očekávání. Měli jsme to vlastně hrozně jednoduché.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku