Novinky

  • 24.10.2020 Good Pole position pro VC Portugalska si vyjel Lewis Hamilton (Mercedes)

  • 24.10.2020 Good I třetí trénink na VC Portugalska vyhrál Valtteri Bottas (Mercedes)

  • 23.10.2020 Good Také ve 2. tréninku na VC Portugalska zvítězil Valtteri Bottas (Mercedes)

Facebook Instagram

Vettel nejvíce doplatil na vlastní chybu

Vettel nejvíce doplatil na vlastní chybu

Binotto oplácí Vettelovi, Ricciardo si dělá žerty

Vettel po skončení Velké ceny 70. výročí MS F1 kritizoval stratégy Ferrari, že mu nepochopitelně pokazili závod. Jeho šéf Mattia Binotto na oplátku poukazuje na to, že strategie Němce nestála zdaleka tolik, co jeho smyk a výjezd mimo trať po startu. Kvůli tomu se ocitl na posledním místě.

"Prochází náročným obdobím," řekl Binotto o čtyřnásobném šampionovi. "V kvalifikacích se mu nedaří a na tomto okruhu ani na druhý pokus nenašel důvěru ve vůz. Roztočil se poté, co vyjel koly na obrubník. Pak to už bylo těžké. Celý jeho závod byl poznamenán tím, co se stalo po startu. To se podle mě podepsalo na výsledku, nikoli strategická rozhodnutí."

Vettel se tématu propadu na chvost pelotonu nemohl vyhnout.

"Měl jsem dobrý start a chtěl jsem se vyhnout problémům. Byl jsem trochu více uvnitř a někdo do mě ťuknul. Ještě jsem nepátral, kdo to byl, ale nečekaně jsem se ocitl na obrubníku a přišel o kontrolu nad vozem," uvedl Vettel.

Vettel prožívá ve Ferrari náročné období. Foto: Ferrari

Vettelovy kolotoče jsou již tak známé, že si z něj po závodě dělal legraci i Daniel Ricciardo, jenž sám přišel o potenciální dobrý výsledek po přetáčivém smyku.

"V poslední době o tom mluvíme jako o Sebově vývrtce. Položíte nohu na plynový pedál a začnete se točit. V mém případě jsem Carlose viděl a hodlal ho postrašit, ale nechtěl jsem kolizi. Pak jsem dupl na plyn a už jsem se točil," podotkl Australan, který Silverstone opustil bez bodu.

Mimochodem, Carlos Sainz byl nejen při Ricciardově smyku, ale i při Vettelově, jelikož to byl jeho mclaren, se kterým mělo ferrari jemný kontakt. Také on dokončil závod mimo bodované pozice, hlavně kvůli zaváhání mechaniků v boxech.

Zdroj: originální materiál redakce, titulní foto: Ferrari

Komentáře ke článku