Novinky

  • 29.11.2023 Neutral Sponzor Monster Energy přešel od Mercedesu k McLarenu.

  • 23.11.2023 Good V prodeji je vtipně hambatý kalendář s Valterim Bottasem.

  • 23.11.2023 Neutral Alpine ztratilo zájem o dorovnání výkonu motorů.

Facebook Instagram

Nejrychlejší cupový peugeot na Valašce řídil Stříteský

Nejrychlejší cupový peugeot na Valašce řídil Stříteský

Vyhrál všechny měřené úseky

ValMez Rally 2020 se vzhledem k předchozímu nouzovému stavu konala v náhradním termínu a za pro ni netypického úmorného vedra. V klasifikaci Peugeot Rally Cupu suverénně zvítězil Dominik Stříteský. Od počátku vedl, vyhrál všechny rychlostní zkoušky a do cíle dorazil s téměř dvouminutovým náskokem.

Pro nás to byl výjimečný víkend. Valašku znám, tak jsem chtěl opravdu zatáhnout a vyzkoušet, zda jsem schopen zajet i proti silnějším vozům. Zajímalo mě srovnání s novými přeplňovanými speciály, které nastupují ve skupině pět. V sobotu jsme skončili pouhé tři vteřiny za Rendou Dohnalem, což považuji za slušný výsledek. Trochu mě mrzí penalizace za retardér a nějaký čas nás stály také dva defekty po kontaktu s antikaty,“ uvedl Stříteský. 

Jiří Pohlídal se na druhé místo dostal až v závěrečné rychlostní zkoušce. Foto: Peugeot Rally Cup

Na druhou příčku se nakonec probojoval zpočátku až čtvrtý Jiří Pohlídal. Záhy se nicméně dostal před Michala Vaňharu a pak zdolal i svého největšího soupeře Dominika Brože.

Dokázali jsme se přiblížit na dostřel Dominikovi a před poslední erzetou nás dělila necelá vteřina. Na vložce Juřinka jsem tahal, ale dojel jsem Dana Poláška s adamem, kterého navíc navigovala moje manželka. Tím jsme odevzdali asi dvě vteřiny a o to víc jsem se pak snažil tlačit. Nakonec to vyšlo, ale bylo to drama až do konce,“ radoval se Pohlídal.

Dalším podnikem poháru bude zářijová Rally Pačejov.

Zdroj: Peugeot Rally Cup, úvodní foto: Peugeot Rally Cup