Novinky

  • 14.05.2021 Bad Závod IndyCar v Torontu (9.-11.6.) se kvůli covidu letos nepojede

  • 12.05.2021 Neutral Na startu Indy 500 bude devět vítězů z předchozích let

  • 09.05.2021 Good VC Španělska F1 vyhrál Lewis Hamilton (Mercedes)

Facebook Instagram

Peugeot Cup naposledy s 208 R2

Peugeot Cup naposledy s 208 R2

Dohnal ukáže na Bohemia Rally speciál R4

V Praze se dnes uskutečnila tisková konference k zahájení dalšího ročníku Peugeot Rally Cupu. V poněkud nezvyklém termínu, protože regulérnímu zahájení sezony zabránila pandemie koronaviru. Pohár tak startuje až tento víkend na Rally Bohemia. V plánu jsou ještě tři další podniky – 7. až 8. srpna Rally Valmez, 27. až 28. září Rally Pačejov a 6. až 7. listopadu Rallye Šumava.

Potěšující je solidní zájem posádek. Na „Bohemce“ se jich představí sedm. Loňské juniorské šampiony Jiřího Pohlídala a Jana Kubalu doplní mezinárodně ostřílení Dominik Brož s Petrem Těšínským a navrátilci Lumír Firla s Michalem Večerkou. Hned kvarteto účastníků si odbude v Peugeot Cupu premiéru: Dominik Stříteský – Ondřej Krajča, Lukáš Krupička – Jan Ryšánek, Jan Ludvíček – Jana Sluková a David Soldát – Jan Winzig. 

Dohnal a Švec se letos soustředí na starty s novým vozem Peugeot 208 R4. Foto: Peugeot

Absolutní prvenství nebudou obhajovat René Dohnal a Roman Švec. Úspěšná dvojice, která je současně úřadujícím mistrem ČR ve dvoukolkách, ovšem Peugeotu zůstává věrná. Přesedá však do speciálu další generace 208 R4, který napřesrok v Peugeot Cupu vystřídá současnou „erdvojku“.

Projede se s ním už po trati pátečního shakedownu na Rally Bohemia. Celou soutěž ještě neabsolvuje, protože auto s výrobním číslem 03 dorazilo do republiky minulý týden a navíc v nastavení pro šotolinu. Jeho příprava si tak vyžádá delší čas, Dohnal však hodlá nastoupit už do sprintové Rally Příbram 24. a 25. července.

„Nový Peugeot 208 Rally 4 je v Česku dřív, než jsme čekali, nicméně právě včas na předpremiéru na akci, která bude v tomto roce patrně nejsledovanější rallye u nás. Věřím, že 208 Rally 4 naváže na sportovní i obchodní výsledky svého předchůdce,“ uvedl ředitel značky Peugeot v ČR Marco Venturini.

Zdroj: Peugeot

Komentáře ke článku