Novinky

  • 06.09.2025 Good Pierre Gasly prodloužil smlouvu s Alpine do konce roku 2028

  • 06.09.2025 Good Daniele Ricciardo je ambasadorem Ford Racingu, značky Raptor

  • 06.09.2025 Good Monako má smlouvu na pořádání GP F1 do roku 2035

Facebook Instagram

Peugeot Rally Cup pokračuje na Valašsku

Peugeot Rally Cup pokračuje na Valašsku

Brože znovu vyzve Stříteský

Domácí šampionát v automobilových soutěžích pokračuje o tomto víkendu ValMez Rally 2020. Jeho součástí se stane také další díl Peugeot Rally Cupu, určeného pro vozy 208 R2. Na účastníky čeká šestnáct rychlostních zkoušek o celkové délce 144 kilometrů. Do poháru se přihlásilo šest posádek, dvě další nastoupí jen v souběžně pořádaném rallyesprintu.

Peugeot Rally Cup má na programu ValMez Rally. Foto: Peugeot Rally Cup

V úvodním podniku v rámci Bohemia Rally zvítězil Dominik Brož. „Valaška bude opravdu velká výzva. Ještě jsem na ní nestartoval. Tentokrát mě bude navigovat Honza Bezemek, který začínal s mým tátou a vzhledem k tomu, že jsme sousedi, se dobře známe. Jen v autě jsme spolu nikdy neseděli a vyzkoušíme to až na shakedownu,“ uvedl.

Do role jeho největšího soupeře je znovu pasován Dominik Stříteský. „Bydlím nedaleko a věřím, že znalost prostředí pro nás bude velkou výhodou. Chci se především vyvarovat chyb, které jsem udělal v předchozím klání a trochu si spravit chuť,“ prohlásil jezdec týmu Vančík Motorsport.

Zdroj: Peugeot Rally Cup, úvodní foto: Peugeot Rally Cup