Novinky

  • 20.09.2022 Good Bývalý pilot F1 Juan Pablo Montoya slaví 47. narozeniny

  • 17.09.2022 Good Alonso věří, že pokoří hranici 400 velkých cen F1.

  • 15.09.2022 Good Antonio Giovinazzi se má zúčastnit testu s Alpine.

Facebook Instagram

Vettel šel moc přes závit

Vettel šel moc přes závit

V prvním sektoru se trápil už předtím

Sebastian Vettel málem osudově zasáhl do průběhu dnešní kvalifikace na Velkou cenu Ruska. Ne snad nějakým výjimečným výkonem, ale nehodou, která zapříčinila přerušení druhé fáze právě v jejím nejkritičtějším momentě. Kvůli této události visel další postup pozdějšího vítěze Lewise Hamiltona skutečně na vlásku.

Vettel na něco takového pomýšlet nemohl. Přesto se snažil ze všech sil. Patrně se dostal už na limit a v prvním sektoru lehce za něj, protože, jak přiznal v rozhovoru pro televizi Sky, měl v něm potíže již předtím.

Prostě jsem zkusil podstoupit o něco větší riziko,“ konstatoval. Jenže to už bylo moc. „Ještě jsem se pokusil vyhnout bariéře,“ líčil průběh kolize. „Dal jsem nohu z brzdového pedálu, bohužel to nefungovalo. Ničeho jsem tím nedosáhl, naopak jsem ztratil auto.“ 

Smějící se Vettel. V poslední době dost vzácný úkaz. Foto: Ferrari

Následoval náraz, podle Vettela naštěstí ne příliš silný. Také hned potvrdil rádiem, že je v pořádku. O voze to v žádném případě tvrdit nešlo, nicméně na odpis určitě není.

Obrovskou kliku měl Leclerc, jedoucí v těsném kontaktu. Vyhnul se na poslední chvíli, přičemž zachytil několik trosek. „Panebože, to bylo těsné,“ stačil jen vykřiknout.

Vettel posbíral zbytky polámaného předního křídla a vydal se na smutnou pouť do zázemí Scuderie. „Třetí trénink dopadl docela nadějně,“ uzavřel svůj monolog před kamerou. „Jenže teď jsme znovu zabředli do starých problémů.

Zdroj: Sky, úvodní foto: Ferrari