Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Delétrazovi přinesl risk pódium

Delétrazovi přinesl risk pódium

Musel něco zkusit

Na startu nedělního sprintu formule 2 patřilo Louisi Delétrazovi až šestnácté místo a jen málokdo by si vsadil, že po závodě vystoupí na pódium. Opak ale nakonec byl pravdou. Delétraz byl totiž jedním z pilotů, kteří se rozhodli zariskovat a absolvovali zastávku v boxech. A tento krok se mu vyplatil. Cílem projel jako třetí a připsal si páté umístění na stupních vítězů v letošní sezoně.

„Jo, bylo to docela šílené. Kdybyste mi včera řekli, že se to stane, okamžitě bych to bral. Měli jsme docela mizerný víkend. V kvalifikaci jsme byli zablokováni. První závod byl katastrofa. Takže když jsme dnes startovali jako šestnáctí, museli jsme něco zkusit,“ uvedl Švýcar v cíli.

Zprvu to ale vypadalo, že půjde v jeho podání o další nevýrazný závod: „Na začátku jsme byli jediní, kdo nasadil střední směs. Plánem bylo dobře odstartovat, zajet pár dobrých kol a získat hodně pozic. Měl jsem sice dobrý start, po prvním kole ale pneumatiky odešly. Nesnášely dobře tu teplotu, takže jsme dospěli k názoru, že to nebude fungovat.“

Louis Delétraz měl po skončení dnešního závodu důvod k úsměvu. Foto: Charouz Racing System

Pak ale došlo k incidentu mezi Jehanem Daruvalou a Callumem Ilottem, který zapříčinil vyhlášení fáze virtuálního zpomalovacího vozu. A paní Štěstěna se začala přiklánět k Delétrazovi.

„Během virtuálního zpomalovacího vozu jsme zastavili a já poté nemohl dojet zbytek pole. Na posledního jsem ztrácel okolo patnácti sekund, ale stále jsme nějaké ukrajovali. Pak jsme měli úžasné tempo. Degradace pneumatik byla nízká. Myslím, že jsme se o tvrdé pneumatiky starali dobře a mohli jsme se vrátit zpět do závodu.

Přál bych si, aby měl závod o trochu více kol a já se k dostal blíže k oběma (Švarcmanovi a Mazepinovi, kteří skončili na prvních dvou místech – pozn. red.). Tým to ale v noci vymyslel velmi dobře. Při volbě strategie odvedl dobrou práci. I mému týmovému kolegovi se vedlo, dokud ho nepostihly problémy. Je mi ho líto, protože si dnes počínal dobře."

Bylo to právě odstoupení stájového kolegy Piqueta, díky němuž se Delétraz posunul v předposledním kole na třetí místo. Brazilec měl dlouho ve svém držení bronzovou příčku. Nakonec si ale musel na své premiérové pódium v šampionátu nechat zajít chuť.

Zdroj: FIA F2, úvodní foto: Charouz Racing System