Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Grosjeanova nehoda jako memento

Grosjeanova nehoda jako memento

Podle Hamiltona připomněla nebezpečí motorsportu

Nedělní Velká cena Bahrajnu byla krátce po startu na více než hodinu přerušena. Důvodem byla hrůzostrašně vypadající havárie Romaina Grosjeana. Pilot stáje Haas na výjezdu ze třetí zatáčky kolidoval s Daniilem Kvjatem a jeho monopost si to namířil do svodidel, která při nárazu prorazil. Vůz byl rozpůlen na dvě části a vzápětí vzplál. Grosjeanovi se ale naštěstí podařilo včas uniknout. Z nehody vyvázl „pouze“ s lehčími popáleninami rukou a kotníku. Podezření na zlomená žebra bylo po vyšetření v nemocnici vyloučeno.

Podle vítěze závodu Lewise Hamiltona tento incident znovu připomněl, že motoristický sport je stále nebezpečný: „Nám a doufejme, že i lidem, kteří na to koukají, to připomíná, že je to nebezpečný sport. Ženeme to až na limit a ten je třeba respektovat,“ uvedl sedminásobný mistr světa.

Brit rovněž pochválil formuli 1 a Mezinárodní automobilovou federaci FIA: „Myslím si, že to ukazuje, jakou úžasnou práci formule 1 a FIA v průběhu času odvedly, když byl schopen uniknout z něčeho takového. Samozřejmě se to ale bude šetřit a udělají hodně práce, aby se pokusili zajistit, že už se to nebude opakovat,“ dodal.

Dále Hamilton řekl, že závod pro něj nebyl žádnou procházkou růžovou zahradou: „Fyzicky to bylo opravdu velmi náročné. Snadné nebylo ani to přerušení, ke kterému došlo na začátku. Dostali jste se do správného rozpoložení, vyjeli jste, dobře jste odstartovali a pak během té hodiny, kterou jsme zažili, bylo velmi snadné z toho vypadnout.

Bylo to hodně obtížné. Když jsem se do toho dostal zpátky, měl Red Bull dobrou rychlost. Musel jsem tedy po celou dobu jet naplno a snažil jsem se je udržet za sebou. Tato trať byla vždy fyzicky náročná. Je tu spousta rychlých zatáček, takže jsem to určitě pocítil.  Zkrátka jsem dokázal reagovat na Verstappena, když jsem potřeboval. Hodně to ale klouzalo a nebyl jsem si jistý, jak to nakonec dopadne. Jsem ale hodně vděčný svému týmu, protože ohledně strategie odvedl skvělou práci.“

Nedělní triumf byl čtvrtým vítězstvím Lewise Hamiltona ve Velké ceně Bahrajnu. Foto: Mercedes

 

Pro Hamiltona se jednalo o 95. vítězství v kariéře. V Bahrajnu slavil počtvrté. Předtím v as-Sachíru triumfoval v letech 2014, 2015 a 2019. Nyní se tak o rekord v počtu vítězství na této trati dělí se Sebastianem Vettelem. I Němec na tomto okruhu získal čtyři vítězství, v letech 2012 a 2013 s Red Bullem a v sezonách 2017 a 2018 v barvách Ferrari.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes