Novinky

  • 28.01.2021 Bad Ve věku 60 let zemřel bývalý pilot F1 a majitel závodního týmu Adrian Campos

  • 25.01.2021 Bad Šéf týmu Mercedes ve F1 Toto Wolff byl pozitivně testován na koronavirus

  • 24.01.2021 Neutral Šestnáctiletá Maya Weugová se stala první ženou, přijatou do juniorského programu Ferrari

Facebook Instagram

Pérezovi hazardní hra nakonec vyšla

Pérezovi hazardní hra nakonec vyšla

Red Bull mu dal přednost před Albonem i Hülkenbergem

Red Bull si dal s oznámením načas, ale nakonec se potvrdily předchozí zvěsti, že k němu dojde dnes. Novým kolegou Maxe Verstappena se v sezoně 2021 stane Sergio Pérez.

Alexander Albon svůj boj o udržení místa v prestižním kokpitu nakonec prohrál. „Alex je vysoce ceněný člen týmu, proto jsme rozhodnutí dlouho a pečlivě zvažovali,“ tvrdí šéf stáje Christian Horner. „Vzali jsme si dost času, abychom porovnali veškerá data. Teprve potom jsme došli k závěru, že Sergio bude tím pravým jezdcem po Maxově boku. Vítáme ho v Red Bullu.

O Pérezově příchodu se spekulovalo již dlouhou dobu a za víceméně jistý byl brán od minulého víkendu. Albon zůstane v pozici testovacího a náhradního pilota pro Red Bull Racing a Scuderii AlphaTauri. 

 

Pro Albona (na snímku s Hornerem) je důležité, že neztratí kontakt se světem F1. Foto: Red Bull

Udělal příliš mnoho chyb, je moc pomalý,“ ohodnotil jeho letošní počínání expert televize Sky Ralf Schumacher. Thajec prohrál během svého působení v Red Bull Racingu kvalifikační duely s Verstappenem 0:25 a na body 181:311. Pérez naopak v Bahrajnu oslavil nedávno svůj premiérový triumf ve velké ceně. Navíc je jeho sponzorské portfolio nadále velice zajímavé i pro takového giganta, jakým je Red Bull.

Třetím ve hře byl údajně Nico Hülkenberg. V jeho neprospěch ovšem hovořilo chatrné finanční zázemí.

Zdroj: Red Bull Racing, Sky, úvodní foto: Racing Point

Komentáře ke článku