Novinky

  • 15.02.2021 Neutral Stáje Red Bullu ve F1 oficiálně potvrdily, že po roce 2022 budou pokračovat s motory Honda

  • 12.02.2021 Bad Fernando Alonso se zranil během cyklistického tréninku ve Švýcarsku

  • 11.02.2021 Bad Ferrari zrušilo veškeré plány na svůj vstup do seriálu IndyCar

Facebook Instagram

Verstappen je prvním náhradníkem Mercedesu

Verstappen je prvním náhradníkem Mercedesu

Jeho tým Red Bull o tom nepochybuje.

Red Bull očekává, že pokud se Lewis Hamilton rozhodne nepokračovat ve F1 po roce 2021, a pokud rychlost vozu RB16B nezabrání aktivování výkonnostní klauzuli ve smlouvě Maxe Verstappena, bude mladý Nizozemec v hledáčku dominantního týmu posledních let.

Hamilton po více než rok dlouhém jednání uzavřel s týmem Mercedes pouze roční kontrakt. To samozřejmě není standardní délka smlouvy pro úřadujícího mistra světa, a jelikož sezona začne příští měsíc, s Mercedesem se mohou opět pustit do jednání o jejím prodloužení. Pokud se nedohodnou, Mercedes bude chtít plnohodnotnou náhradu. Mnozí drží palce Georgi Russellovi, který ale závoděním za Williams neměl šanci získat tak velkou popularitu a tolik zkušeností jako Max Verstappen, který vstupuje do svého pátého roku s týmem Red Bull. A stále bez titulu.

"Nepochybuji, že pokud se Lewis rozhodne odejít, tak jménem na vrcholu seznamu náhradníků Mercedesu bude Max Verstappen," nechal se slyšet šéf Red Bullu, Christian Horner. "Ale mají i George Russella a další jezdce…

A ano, všichni jezdci mají ve smlouvách výkonnostní klauzuli jako pojistku. Max ji také má. Není nijak navázána na pohonnou jednotku, je pouze o číslech a matematice. Ale beztak bych nerad pracoval s jezdcem, který nechce být v týmu. Vztahy jsou nakonec důležitější než smlouvy. Smlouvu ze šuplíku vytáhnete až tehdy, když si nevíte pomoci jinak. Tak to aspoň dělám já."

Verstappen je rychlý, populární a mladý. Kdo by ho nechtěl v týmu? Foto: Red Bull

Zdroj: RaceFans, úvodní foto: Red Bull

Komentáře ke článku