Novinky

  • 18.06.2021 Good Max Verstappen (Red Bull) byl nejrychlejší ve 2. tréninku na VC Francie

  • 18.06.2021 Good Valtteri Bottas (Mercedes) vyhrál úvodní trénink na VC Francie F1

  • 17.06.2021 Bad Grosjeanův rozlučkový test byl odložen z důvodu omezení cestování z USA do Francie.

Facebook Instagram

Hamilton se obává strategie Red Bullu

Hamilton se obává strategie Red Bullu

Bottas mu dnes asi nepomůže.

Vítěz včerejší kvalifikace je přirozeně rovným dílem nadšený a překvapený, že se dostal před oba vozy Red Bullu.

"Absolutně jsem nečekal, že se dostaneme před oba red bully," řekl po kvalifikaci Lewis Hamilton. "Celý víkend jsou mimořádně rychlé. Chvíli se zdálo, že budou až o šest desetin sekundy rychlejší. Ale od začátku víkendu jsme vůz dost zlepšili. Velký respekt týmu, který tvrdě pracoval, abychom takto trefil nastavení našeho vozu."

Jezdci Red Bullu však obsadili místa za Hamiltonem a jeho týmový kolega Valtteri Bottas nebude při startu v dohledu. Úřadující šampion si dobře uvědomuje, že čelit početní převaze bude těžký úkol.

"I když se start vydaří, budou mít v ruce lepší karty, více strategických možností. Těžko se zde předjíždí, takže Valtteri nás nejspíš v úvodu závodu nepodpoří. Třeba ano, ale v opačném případě to bude těžké. Budeme se muset soustředit pouze na svou rychlost."

Bottas nechal Hamiltona na holičkách. Foto: Mercedes

Valtteri Bottas nečekaně obsadil až osmé místo. Navzdory dlouhé přípravě v simulátoru Mercedesu, nakonec v kvalifikaci postrádal důvěru v zadní část vozu.

"Samozřejmě nebylo mým cílem obsadit osmé místo, rozhodně ne po pozitivním vstupu do kvalifikace," přiznal Fin. "Při prvním pokusu ve Q3 se zadní část vozu znenadání kousla a první sektor byl pak kvůli tomu hrozný. A při druhém pokusu se stalo totéž. Nemohl jsem důvěřovat zadní části vozu. Nečekal jsem to, v prvních dvou částech kvalifikace bylo vše v pořádku. Jsem zklamaný."

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: Mercedes

Komentáře ke článku