Lundgaard nejrychlejší na úvod barcelonských testů

Testy F2 v Barceloně – 1. den

Poslední den předsezonních testů FIA F3 se sice v Barceloně uskutečnil ve čtvrtek, formulové monoposty se ale budou po katalánském okruhu prohánět také od pátku do neděle. V těchto dnech zde totiž bude testovat formule 2.

V pátek byl nejrychlejší Christian Lundgaard. Pilot stáje ART Grand Prix zajel svůj nejrychlejší čas dopoledne stejně jako většina jeho soupeřů. Dán ale ovládl také odpolední část. Na druhé příčce skončil v kombinovaných výsledcích dne Felipe Drugovich a třetí pozici obsadil Jüri Vips.

Vítěz prvního sprintového závodu letošní sezony Liam Lawson zajel čtvrtý nejrychlejší čas. Guanju Žou, který během úvodního podniku sezony v Bahrajnu ovládl hlavní závod a nachází se v čele průběžného pořadí, skončil šestý. Vítěz druhého sprintu z Bahrajnu Oscar Piastri obsadil 11. příčku. Piastriho týmový kolega u Premy Robert Švarcman skončil až na předposledním 21. místě.

Lídr šampionátu Guanju Žou zajel v pátek šestý nejrychlejší čas. Foto: UNI-Virtuosi

V akci se objevili také Richard Verschoor (MP Motorsport) a Bent Viscaal (Trident), kteří byli původně u svých týmů angažováni pouze pro úvodní podnik sezony. Verschoor, kterého nejspíše uvidíme i při druhém podniku v Monte Carlu, zajel v pátek osmý nejrychlejší čas a s 85 odjetými koly se stal nejpilnějším jezdcem dne. Viscaal skončil patnáctý.

Během dne došlo k celkem pěti přerušením. Dopoledne zastavili na trati Jehan Daruvala s Piastrim a k tomu vylétl ven z trati Gianluca Petecof. Odpoledne zavlály červené vlajky dvakrát. Nejprve boural Lirim Zendeli a pak Roy Nissany. Komplikovaný den zažil také Alessio Deledda. Itala trápily technické problémy. Kvůli nim odjel pouze 14 kol a v celkových výsledcích se umístil s velkou ztrátou na posledním 22. místě.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: FIA Formula 2