Novinky

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

  • 09.05.2024 Neutral Americký kongres vyšetřuje, proč Liberty odmítla Andrettiho

Facebook Instagram

Verschoor nejspíše pojede i v Monaku

Verschoor nejspíše pojede i v Monaku

Účast v celé sezoně ale stále jistou nemá

Richard Verschoor si v Bahrajnu odbyl svou premiéru ve formuli 2. Nizozemec nastoupil po boku Lirima Zendeliho u stáje MP Motorsport a rozhodně nebyl nevýrazný. Do cíle prvního sprintu sice nedojel, v tom druhém ale skončil pátý. Ještě více se mu pak zadařilo v hlavním závodě. Do jeho cíle totiž dorazil jako čtvrtý a chvíli směřoval dokonce za vítězstvím.

Verschoor ale byl před startem sezony u MP Motorsportu potvrzen pouze pro úvodní podnik a nebylo tak jasné, jestli jeho premiérové vystoupení ve formuli 2 nebude zároveň jeho posledním. Zdá se ale, že si ve „druhé lize“ ještě zazávodí.

„Myslím si, že v Monaku (druhý podnik sezony, koná se 22.-23. května – pozn. red.) pojedu. Stále to ale musím všechno doladit. Je to složité, ale pro tuto chvíli je to dobré,“ uvedl vítěz Velké ceny Makaa z roku 2019.

Jistotu, že s MP Motorsportem odjede celou sezonu, ale zatím Verschoor nemá: „Pro zbytek sezony ještě rozhodně musím nějaké věci vyřešit. Jsem v kontaktu s několika lidmi, ale momentálně jsou některé věci docela obtížné. Něco z toho možná souvisí i s koronavirem. Rozhodně ale musím makat na trati, abych mohl sezonu dokončit. Když už jsem se dostal tak daleko, tak to chci dotáhnout. Udělám, co budu moct, ale nejsem si jistý, jestli to bude stačit. V podstatě teď žiji dva životy. Na trati jsem závodníkem, ale jinak jsem spíše podnikatel, který mluví s partnery,“ dodal Nizozemec.

Richard Verschoor si zatím nemůže být jistý tím, že letošní sezonu formule 2 dokončí. Foto: MP Motorsport

Po úvodním podniku sezony se Verschoor nachází v průběžném pořadí šampionátu na šestém místě. Na kontě má 18 bodů.

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: MP Motorsport