Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Verschoor cestou za vítězstvím zápasil s brzdami

Verschoor cestou za vítězstvím zápasil s brzdami

Před nedělním závodem si věří

Richard Verschoor si při sobotním druhém sprintovém závodě formule 2 v Silverstone dojel pro své premiérové vítězství ve formuli 2. Nizozemec hájící barvy stáje MP Motorsport startoval díky 10. příčce z úvodního sprintu jako první. O tuto pozici poté během závodu nepřišel a do cíle dorazil před druhým Marcusem Armstrongem a třetím Danem Ticktumem.

Verschoor sice strávil v čele celý závod, v cíli ale prozradil, že jeho cesta za vítězstvím nebyla tak snadná, jak se mohlo na první pohled zdát: „Bylo to docela komplikované. Zejména kvůli tomu, že vzadu byly brzdy opravdu studené a vepředu vážně horké. Během závodu jsem tedy opravdu zápasil s hledáním správného vyvážení. Během některých kol jsem neměl pocit, že jsem ve správném rytmu. Ale dokázali jsme to. Myslím si, že ve druhém sektoru jsme byli hodně silní, což mi rozhodně pomohlo,“ uvedl rodák z města Benschop.

S nadějí na pódiové umístění bude Verschoor vstupovat také do hlavního závodu víkendu, který se koná v neděli. Do něj piloti vyrazí podle výsledků kvalifikace bez jakéhokoli otáčení pořadím a Verschoorovi připadne třetí příčka. A vystoupení ve druhém sprintu naplnilo nizozemského jezdce před nedělním kláním sebedůvěrou.

„Dnes ráno (v prvním sprintu – pozn. red.) se mi start vůbec nepovedl. Byl jsem tedy šťastný, že se mi odpoledne podařilo odstartovat opravdu dobře. To byla před tímto závodem a také před tím zítřejším moje jediná obava. Takže nyní se na to těším ještě více,“ dodal.

Richard Verschoor měl po skončení druhého sobotního závodu důvod k úsměvu. Foto: MP Motorsport

 

Díky svému vítězství ve druhém sprintu se Verschoor posunul v průběžném pořadí šampionátu na desáté místo. Na kontě má v tuto chvíli 38 bodů.

Zdroj: FIA Formula 2, úvodní foto: MP Motorsport