Novinky

  • 02.06.2024 Bad Rob White po 20 letech odchází z Alpinu

  • 20.05.2024 Good Verstappen v neděli kromě Imoly opanoval také Nürburgring - v simulátoru

  • 09.05.2024 Bad Z FIA odchází generální ředitelka, Natalie Robynová

Facebook Instagram

Za MP Motorsport pojede v Bahrajnu Verschoor

Za MP Motorsport pojede v Bahrajnu Verschoor

Další starty ale zatím jisté nemá

Startovní listina pro úvodní podnik letošní sezony formule 2 v Bahrajnu je kompletní. Stáj MP Motorsport totiž konečně oznámila, kdo nastoupí v jejích barvách společně s Lirimem Zendelim. Šanci dostane stejně jako během předsezonních testů Richard Verschoor.

„Nemohu uvěřit, že se to děje. Čeká mě premiéra ve formuli 2. Nebude to lehké, ale rozhodně jsme spolu s MP Motorsportem připraveni zabojovat,“ napsal Verschoor na sociálních sítích.

V Bahrajnu sice Verschoor pojede, jak to ale bude s jeho angažmá u MP Motorsportu ve zbytku sezony, ještě jasné není. Nizozemský pilot byl totiž zatím potvrzen pouze pro úvodní podnik. Verschoor není jediným, kdo má zatím jistý start pouze pro první závodní víkend sezony. Stejně na tom je i pilot Tridentu Bent Viscaal. V jeho případě se ale očekává, že nakonec zůstane i pro zbytek roku.

U MP Motorsportu není Verschoor nováčkem. Poprvé totiž za tento tým závodil již v roce 2016 ve formuli 4. Tehdy získal titul jak ve španělském šampionátu F4, tak v sérii SMP F4. V dalších letech pak za MP Motorsport jezdil i v závodech formule Renault, GP3 a FIA F3. Právě ve FIA F3 působil Verschoor s MP Motorsportem v posledních dvou sezonách. V roce 2019 skončil celkově třináctý. V nemistrovské Velké ceně Makaa ale tehdy dosáhl na vítězství. Sezona 2020 skončila pro Verschoora celkovou devátou příčkou. Na konto si připsal mimo jiné i jedno pódiové umístění.

V roce 2019 zvítězil Verschoor s MP Motorsportem ve Velké ceně Makaa. Foto: MP Motorsport

 

Zdroj: Motorsport, úvodní foto: MP Motorsport